@365tipu

TIP#315: Co je to Adobe Air? A potřebuju to mít v počítači?

Adobe AIR (původně zkratka z Adobe Integrated Runtime) je prostředí vyvinuté Adobe pro spouštění specificky vytvořených aplikací ve Windows, OS X, Androidu, iOSu a BlackBerry OS (a do roku 2011 i v Linuxu).  Pokud něco takového máte v počítači, tak je možné, že jste používali (čistě teoreticky ještě možná používáte) nějakou aplikaci v tomto prostředí běžící. A taky je dost dobře možné, že to v počítači už vůbec nepotřebujete. Co navíc, protože to má něco společného s Flashem (obsahuje ho to), tak to možná ani v počítači nechcete mít.

Zbavit se Adobe AIR je poměrně jednoduché, prostě stačí odinstalovat tak jako odinstalováváte libovolné další programy. Pokud si nejste jisti, jestli máte v počítači něco co AIR používá, tak to klasicky můžete prostě zkusit dát pryč a zjistit, jestli se něco rozbilo nebo nerozbilo. Pokud rozbilo, tak buď nahradit něčím co nepotřebuje Air nebo Adobe AIR vrátit zpět.

TIP: Quicktime v počítači nepotřebujete stejně jako nepotřebujete Flash, Silverlight ani nepotřebujete Javu. Flash rozhodně v počítači nechtějte, je to velmi nebezpečné. To poslední tam ponechejte pouze pokud opravdu používáte nějaký software v Javě, bez kterého nemůžete existovat. A nepotřebujete ani Adobe Air, které můžete mít také v počítači aniž byste to věděli.

2015-11-09 10_57_16-Instalace prostředí Adobe AIR

Při odinstalaci vám navíc Adobe AIR řekne, že v systému máte nějakou aplikaci, která toto prostředí používá (viz screenshot). Neznamená to ale, že tam nemusí být ještě něco dalšího. Mimochodem, Adobe Content Viewer (ten používá AIR) potřebujete jenom pokud budete chtít zkoumat některé digitální obsahové formáty, které tvoří Adobe DPS (Digital Publishing Suite). V mém případě už ani nevím proč jsem to kdy instaloval, ale také to půjde pryč.

TIP: V počítači najdete řadu ještě záhadnějších věcí, tedy občas. Viz například Co je to BitRaider Web Client? NCSOFT Game Launcher? Pando Media Booster? Origin? Glyph? A další …

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky