Pokud jste si mobilní služby (SIMku) neaktivovali už během zprovoznění hodinek tak se nic neděje, stačí jít do Watch happky a tam najdete Mobile Services. To vás přivede k přihlášení k vašemu operátorovi a boj s přihlášením v mobilu.
Následně pak odsouhlasíte spárování Apple Watch Connections k vašemu telefonu (u T-Mobile za 99 Kč měsíčně, včetně DPH tedy).
Pak už jen pár minut počkejte, dorazí SMS o aktivování a ve Watch appce klikněte u Mobile plan aby zmizelo waiting – na tom samém místě v Appce jsou i přehledy objemů mobilních dat přenesených na hodinkách.
Watch budou fungovat samostatně “jako mobil” jen za předpokladu, že nejsou připojeny k vašemu mobilu. Ten má, pochopitelně a správně, přednost.
Zda a jak jsou připojeny hodinky není až tak snadné se dozvědět, musíte jít do Nastavení/Settings -> Mobile Service/Mobilní služba a tam je možné zjistit, jestli jsou hodinky aktivní či nikoliv. A také kolik dat spotřebovávají aplikace na hodinkách (tradičně na konci seznamu je Reset). Částečně použitelné i ve Watch aplikaci na iPhone. A pozor, ten Status se aktualizace jedině přes opuštění volby a nový vstup do ní (a zjištění trvá velmi velmi dlouho).

Dost chybí jakákoliv indikace toho, že jsou vaše hodinky aktivní – není to vidět ani na ciferníku, ani ve volací aplikaci – prostě to na co jste zvyklí, že na mobilu je vidět jak jste vlastně připojení a jaký je signál tady chybí. Nedá se ni zjistit, že signál není.


A připravte se i na to, že přepnutí hodinek na Connected trvá klidně ni několik minut. Poměrně zvláštní chování je i to, že pokud máte u sebe telefon, ten je v letovém režimu (nebo nemá připojení k mobilní sítí), tak hodinky se k síti nepřipojí dokud na telefonu nevypnete Wi-Fi.
Velmi rychle zjistíte samozřejmě i to, že jen některé aplikace na hodinkách fungují samostatně, tedy bez mobilu. Například se nemůžete checknout ve Swarmu, tam je vyžadováno spojení s mobilem. Ale je toho mnohem víc co nejde.
Zkusím to nějak shrnout, ale určitě to není kompletní. Máte-li nějaké vhodné doplnění, napište.
Co funguje
- Můžete telefonovat a přijímat volání (ideálně mějte sluchátka, ale jde bez)
- Můžete přijímat a odesílat SMS a iMessages
- Siri bude poskytovat navigaci, posílat zprávy a nějaké další věci
- Zjistit jaké bude počasí
- Sledovat vaše akcie
- Ovládat vaši domácnost
- Používat Find My/Najdi (pomalé, neaktualizuje se plynule jako na mobilu)
- Nastavovat a pracovat s Reminders
- Poslouchat podcasty (Apple Podcasts)
- Používat Walkie.talkie
- Pouštět si hudbu (Apple Music)
- Navigovat v Apple Maps
- Přijímat a odesílat e-maily (Apple Mail)
- Ćíst si zprávy (Apple News)
- Stažení aplikací z App Store
- Kontaktování záchranky
Co funguje bez jakéhokoliv připojení i telefonu
- Workout, sportování, activity
- Stopky, budíky
- Fotky v syncnutém albu
- Hudba, podcasty, audioknihy co máte syncnuté do hodinek
- Platby přes Apple Pay
- Tep, menstruační záznamy, kyslik v krvi, EKG
- Hlasový záznamník
- Kompas
- Relaxace/dýchání, hlídání nadměrného hluku
- Sledování spánku
- Kalendář
- Kontakty
- Sledování léků
Co například vůbec nefunguje
- Swarm
- Gmail (aplikace vůbec neexistuje)
Tipy týkající se Apple Watch
-
TIP#1549: Jak synchronizovat aktivity mezi Apple Health/Watch a Strava
Pokud máte iPhone s Apple Watch a zároveň máte ve zvyku používat Stravu pro vaše aktivity (běhání, kolo, atd), tak máte poněkud dilema. Zůstat u Stravy a aktivity měřit v této aplikaci…
-
TIP#1527: Nastavte si upozornění na Apple Watch pro lepší soustředění a pohodu
Upozornění jsou na jednu stranu velmi užitečný nástroj, na druhou stranu mohou být něco co vyrušuje, komplikuje život, zbytečně se objevuje či vydává zvuky. Ať už je to na počítači, mobilním telefonu…
-
TIP#1522: Jak zabezpečit Apple Watch?
Apple Watch mohou být velmi užitečný nástroj pro zloděje – v okamžiku kdy si do nich přidáte Apple Pay tak kdokoliv kdo získá přístup k hodinkám může bezdrátově začít platit o sto…
-
TIP#1472: Jak je to u Apple Watch s vodotěsností? Co udělat, když jdete s hodinkami plavat?
S Apple Watch (od druhé generace) se nemusíte bát vlhkosti, deště a dokonce je můžete používat při plavání – jediné co byste neměli je brát do velké hloubky, nebo vystavovat prudce stříkající…
-
TIP#1469: Jak se nenechat budit v noci hodinkami od Apple (Apple Watch)
Klasické chování Apple Watch se moc nehodí pro to, abyste je používali při spaní. Přitom jedna z funkcí je i ta, že umí „sledovat“ spánek (se všemi výhradami a nedokonalostmi jako ostatní…
-
Jak na Apple Watch pořídit screenshot (snímek obrazovky)?
S příchodem iPhone 11 přeci jen přišly i Apple Watch (pátá generace). Takže jaký jiný tip než ten o dělání snímku displeje je vhodné napsat? Bude to potřeba, protože právě Apple Watch…
-
Jak aktualizovat Apple Watch?
Pokud si pořídíte Apple Watch (aktuálně je čerstvě venku pátá série) tak je velmi vhodné aktualizovat software – vybalené z krabice zcela určitě nebudou mít aktuální verzi. V chytrých hodinkách od Apple…
-
TIP#1044: Jak chránit tablet či telefon pro případ ztráty či odcizení?
Váš tablet či telefon je něco, co se velmi snadno může ocitnout v cizích rukou – stačí někde zapomenout, ztratit, nebo podlehnout nějakému nenechavému zloději. Měli byste vědět, že obsah vašeho mobilu…
-
TIP#901: Co je to eSIM? A proč není Apple Watch s eSIM v Česku dostupné?
Uvedení Apple Watch 3 na trh v září 2017 opět oživilo diskuze na téma eSIM. Hlavně proto, že se opět ukázalo, že chybí standardizace a také to, že AW3 s eSIM v…