@365tipu

Jak aktualizovat Apple Watch?

Pokud si pořídíte Apple Watch (aktuálně je čerstvě venku pátá série) tak je velmi vhodné aktualizovat software – vybalené z krabice zcela určitě nebudou mít aktuální verzi. V chytrých hodinkách od Apple je operační systém watchOS a číslem verze trochu předbíhá model hodinek -aktuální je watchOS 6.

V ideálním případě se hodinky aktualizují samy a děje se to většinou přes noc – tedy v době, kdy je nebudete používat. Podmínkou je (platí to i pro ruční aktualizaci) aby byly na nabíječce nebo nabité alespoň na 50 %. A také aby váš iPhone byl někde poblíž (v dosahu Wi-Fi pro připojení mezi telefonem a hodinkami).

20191008_131856000_iOS.png

V iPhone v aplikaci Watch je možné v Obecné/General -> Aktualizace softwaru/Software Update provést kontrolu verze watchOS. Pokud je novější k dispozici, bude tu uvedeno číslo verze a informace o tom, že dojde k automatické aktualizaci (tu můžete případně i vypnout).

20191008_131927000_iOS.png

Přímo v hodinkách je možné vyvolat aktualizaci ručně – Nastavení -> Obecné -> Aktualizace software. Pokud je k dispozici novější verze najdete ji zde a možnost kliknout na Nainstalovat. Právě vyvolání aktualizace přímo v hodinkách se vám bude hodit, pokud předchozí cesta (v aplikaci Watch na iPhone) nenabízí možnost vyvolat ruční aktualizaci a trvá na počkání na automatickou.

V případě komplikaci mrkněte do Aktualizace Apple Watch u Apple.

TIP: Zdejší 📱 Tipy a triky pro Apple iOS obsahují množství tipů a triků pro iPhone a iPad. Postupně se tam objeví i ty týkající se Apple Watch

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky