@365tipu

TIP#1522: Jak zabezpečit Apple Watch?

Apple Watch mohou být velmi užitečný nástroj pro zloděje – v okamžiku kdy si do nich přidáte Apple Pay tak kdokoliv kdo získá přístup k hodinkám může bezdrátově začít platit o sto šest. V hodinkách je navíc dostupná řada dalších věcí a lze s nimi získat i přístup k vašemu telefonu. Proto je velmi důležité si hodiny od Apple správě zabezpečit.

20191229_095238000_iOS.png1) začněte tím, že nastavíte odemykací PIN. Je to velmi důležité a funguje to dobře v tom, že jakmile hodinky dáte pryč z ruky, tak se zamknou a jejich odemčení je možné jedině přes PIN nebo odemčením vašeho telefonu (o tom ale viz dále).

Volte PIN obezřetně, rozhodně nepoužijte žádný co už máte – na telefonu,na platební kartě či SIM. Ideální je zvolit delší variantu než základní čtyřmístnou (stačí v telefonu v nastavení Watch zakázat Simple Passcode a pak můžete nastavit až deset číslic)

2) V Nastavení Hodinek si můžete povolit Erase data aby po deseti neúspěšných pokusech zadání PIN došlo k výmazu hodinek.

3) Výše zmíněné zamčení poté co hodinky sundáte z ruky najdete také v Nastavení – Wrist detection tedy určitě zapněte. Usnadnit život si můžete i další již zmíněnou vlastností – Unlock with iPhone umožní hodinky odemknout poté co je máte na ruce odemčením vašeho iPhone.

20191229_095556000_iOS.png

 

4) Stejně jako váš telefon i hodinky mají Lost Mode – pokud je ztratíte a v Find My je označíte za ztracené přes Mark as Lost, tak na hodinkách bude zobrazeno komu má případný nálezce zavolat a zároveň dojde k zákazu Apple Pay. Na stejném místě můžete zajistit i výmaz hodinek (Erase This Device)

20191229_100046000_iOS.png

5) K dispozici je i Activation Lock – ten (stejně jako u iPhone) znemožní zařízení využít i poté co někdo provede uvedení do výchozího stavu (factory reset). Hodinky totiž zůstanou vázané na vaše Apple ID. Activation Lock se zapíná tím, že hodinky a telefon aktivujete v Find My/Najdi.

Ověřit si stav můžete v aplikaci hodinek – tam v základní záložce (My Watch) klikněte na první řádek s názvem vašich hodinek a poté klikněte na „i“ v kroužku – je-li tam uvedeno „Finy My Apple Watch“ tak je Activation Lock aktivní.

POZNÁMKA: Activation Lock je nutné vypnout než dáte hodinky do servisu, rozhodnete se je prodat nebo je chcete dát někomu jinému. Dělá se to pomoci Unpair Apple Watch ve výše uvedeném místě.

Nezapomeňte si bezpečně nastavit iPhone. O tom vše najdete v Jak na bezpečně používání iPhone?

TIP: Další tipy a triky pro Apple Watch jsou k nalezení v 📱 Tipy a triky pro Apple iOS

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky