@365tipu

TIP#1472: Jak je to u Apple Watch s vodotěsností? Co udělat, když jdete s hodinkami plavat?

S Apple Watch (od druhé generace) se nemusíte bát vlhkosti, deště a dokonce je můžete používat při plavání – jediné co byste neměli je brát do velké hloubky, nebo vystavovat prudce stříkající vodě, stejně tak jako je dobré je nebrat do vany či sprchy kde je vystavíte mýdlu či jiným čistícím prostředkům. Hodinky nepatří ani do sauny či parních lázní.

20191024_132213894_iOS.pngPro plavání či sprchu pamatujte na ikonku kapky v příkazovém centru (command center) – tu použijte vždy před tím než se vrhnete do vody či vydáte do sprchy i s hodinkami.

Postará se o to, aby hodinky uzavřely přístup k reproduktorům a mikrofonům a obrazovka přestane reagovat na dotyk. Tím se zajistí aby nedošlo k zbytečnému poškození či ovlivnění z vnějšku dostupných prvků a také nedošlo k náhodnému ovládání.

TIP: Přečtěte si přímo u Apple Informace o voděodolnosti Apple Watch.

Deaktivace vodního režimu se pak děje rotací kolečka – hodinky vypudí to málo vody co může být v reproduktorech či mikrofonech a aktivují displej. Vodní režim se automaticky aktivuje v okamžiku kdy spustíte plaveckého cvičení.

Pozor si dejte i na pásky k hodinkám, ne všechny jsou voděodolné.

Dobré vědět je, že iPhone 7 (a pozdější) má IP67 certifikaci na odolnost proti prachu i vodě (a tím pádem vodotěsnost). Hodinky jsou na tom ale jinak

TIP: Co to znamená IP67? A je rozdíl mezi vodotěsností a voděodolností?

Hodinky první série  jsou pouze odolné IPX7. Odolají tedy vodě do hloubky 1.5 metru po dobu 30 minut (ale nejsou nijak extra odolné vůči prachu).  Popravdě se tedy ani moc nehodí pro plavání.

Hodinky druhé série jsou na tom lépe, odolnost podle ISO 22810:2010 dává výdrž do 50 metrů. Platné je to ale pro bazény,  do moře byste je spíše brát neměli.

U (aktuálně) posledních hodinek páté generace (stejně jako u čtvrté generace) by mělo jít o IP68 a tím pádem ochranu proti vodě (do 5 atmosfér) i prachu.

Poslední co byste měli vědět je, že s tím jak hodinky budou stárnout může dojít k snížení odolnosti proti vodě.

TIP: Další tipy a triky pro Apple Watch jsou k nalezení v 📱 Tipy a triky pro Apple iOS

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky