@365tipu

TIP#1290: Jak otevřít Excel ve dvou oknech

Tímhle vás zcela určitě (starší) Excel dost hodně štve. Máte dvě tabulky v Excelu a chcete je otevřít vedle sebe ve dvou oknech, třeba na dvou LCD.  Klasický Excel z Office 2010 (a níže) se chová tak, že máte pořád jenom jedno okno s Excelem a přepínat se musíte buď přes lištu ve Windows, pomoci Alt+Tab nebo v Zobrazení -> Přepnout Okna.

Trochu to (přímo) udělat jde, ale dvě okna prostě mít nebudete, na tohle Microsoft nemyslel. Ale můžete v tom jednom okně mít (třeba) vedle sebe dvě tabulky.

Musíte jít do Zobrazení -> Uspořádat Vše  a tam vybrat (například) Vedle sebe– můžete je pak upravit co se velikosti týče, ale bohužel to moc praktické nikdy nebude. Prostě to nejsou dvě okna.

2019-02-08 07_05_04-Microsoft Excel.png

2019-02-08 07_06_16-Seznam odkazů pro Microsoft Excel 2010.pngJeden trik i s Office 2010 by tu ale také byl.

Otevřete si první tabulku klasicky tak jak jste zvyklí. Druhou tabulku ale neotevírejte z takto otevřeného Excelu – místo toho si pravým tlačítkem klikněte na ikonu Excelu v liště Windows a vyberete „Excel 2010“ – spustí se vám nový (prázdný) Excel a budete tak mít dvě okna. V tomto novém si můžete otevřít jakoukoliv další tabulku.

Tenhle trik navíc není omezený jen na dvě okna, přes ikonku v liště si můžete otevřít dalších Excelu kolik chcete.

Dobrá zpráva je, že pokud si pořídíte Office 2013 a pozdější, tak tam už se Excel chová stejně jako Word či PowerPoint (ty mají samostatná okna už i v Office 2010).

TIP:  Pkud snad hledáte náhradu z celý Microsoft Office, tak viz Co použít místo Microsoft Office?

Další užitečné tipy pro Google Sheets či Excel

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky