Tohle bude takový zvláštní tip. Rovnou je totiž nutné říci, že Spotify neumožňuje blokovat obtěžující uživatele. Co navíc, Spotify nemá v plánu tuto funkčnost doplnit. Dost zásadní a problematický přístup.
Spotify umožňuje sledovat kohokoliv. účty jsou veřejné, sledování nelze nijak ovlivnit. Sledování dává přístup k veřejným playlistům, tomu co si uživatel přehrává a koho dalšího sleduje. Sledovat co si lidé přehrávají je navíc možné v reálném čase, stačit aktivovat Friend Activity Feed.
Jakkoliv vás na Spotify nikdo nemůže obtěžovat přímými zprávami ani komentáři, může to dělat vytvářením veřejných playlistů, ve kterých vás může jmenovat i útočit na vás.
Jediná možnost jak si na Spotify pořídit lepší soukromí je „privátní režim“, pak to ale znamená, že přestanete být vidět pro všechny, tedy pro skutečné a chtěné přátele. Právě tady by se hodilo blokování, které by vám umožnilo nechtěné sledující vyhodit a zamezit jim v přístupu. Byť, to je nutné dodat, jistě by jim nic nebránilo si založit další a další účty a pokračovat ve šmírování.
Jasně, pokud chcete mít na Spotify opravdu soukromí, tak si tam nepořizujte žádné přátele a zůstaňte v Privátním režimu. A určitě si Spotify nezakládejte pod svým skutečným jménem a e-mailem. Popravdě, v době MP3 přehrávačů jste taky nic takového nepotřebovali. Případně si nepořizujte Spotify – tady viz Co si ve Windows (ale i jinde) pořídit na přehrávání hudby? a Co si pořídit místo aplikace Spotify?
TIP: Stalkingu a cyberstalkingu se týkají tyto dva tipy – Jak se bránit kyberstalkigu (a stalkingu vůbec)? a Co je to stalker, stalking, cyberstalking, kyberstalking?
PS: Soukromí a bezpečnosti se věnují dva ze zdejších souhrnných speciálů: