Jak na Raspberry Pi? Užitečné a nepostradatelné software pro váš Raspbian (8)

Jedna dobrá zpráva, v aktuálním (2018/02) Raspbianu je už přítomné Chromium, což je Open Source varianta Chrome od Google a je to zcela určitě jedna z věcí, kterou prostě potřebujete. Třeba proto, že v Chromiu budou dobře fungovat cloudové služby od Google. Druhá dobrá zpráva je, že v Chromium je už předinstalovaný blokátor inzerátů.

Kancelářské aplikace Raspbian řeší také poměrně rovnou a snadno, předinstalovaný je LibreOffice

Postrádáte-li podporu pro MP3 (Raspbian umí jenom WAV), tak si ji přidejte: sudo apt-get install mpg321 – přehrávač se pak příhodně jmenuje mpg321

2018-02-11 10_49_07-10.0.0.30 (raspberrypi) - VNC Viewer.png

Mohl by se vám hodit i klasický a osvědčený Synaptic Package Managersudo apt-get install synaptic. Po instalaci spouštějte gksudo synaptic nebo z menu (v Preferences se objeví nová položka).

Pokud máte Raspberry 3, tak vůbec neváhejte a přidejte si VLC – najdete v Preferences -> Add/Remove Software. Například.

Na @365tipu je už docela dost tipů, které se týkají Linuxu, takže pro širší inspiraci můžete začít studovat třeba tyto:

Užitečná věc, o které jste možná nikdy neslyšeli – USB Over IPusbip.sourceforge.net. Umožní vám z Raspberry Pi přistupovat k zařízením připojeným do USB jiného počítače (kde musíte, samozřejmě, také nainstalovat odpovídající verzi tohoto software)

DOSBox protože možná budete chtít na Raspberry Pi spouštět staré retro hry.  Instalujte třeba přes Preferences -> Add/Remove Software. A samozřejmě Retro Pie.

Lepší Terminal? Alternativ je více, ale jedna poměrně často doporučovaná je Guake – opět  přes Preferences -> Add/Remove Software. Případně tmux. Dost jisté je, že se vám bude hoti PuTTY.

Klient pro BitTorrent, může se hodně hodit, protože můžete Raspberry Pi nechat stahovat věci a neobtěžovat tím váš počítač. Tady třeba Deluge

Dropbox pro Raspberry Pi podle všeho není, hodit se může Dropbox Uploader. Ale pozor, není to určené pro obyčejné lidi (BFU).

Ze souvisejících tipů se možná budou hodit ještě:

POZNÁMKA: Máte nějaké vlastní tip na to, co je nepostradatelné software pro Raspberry Pi? Dejte vědět.

TIP: Všechny předchozí i následující tipy a triky týkající se Raspberry Pi najdete v 🍓 Jak na Raspberry Pi? Kompletní průvodce