TIP#918: Čím nahradit Microsoft Visio? Jak na diagramy či schémata?

Ne že bychom to tu už trochu nepobírali v V čem vytvářet wireframe, dráťáky. A složitější design webů. Ale tam šlo hlavně o tvorbu wireframe, zatímco Visio je užitečný nástroj i pro velmi různorodé diagramy a schémata. Takže se pojďme podívat ještě na tyhle další věci.

Dia dia-installer.de (Mac, OS X, Linux, Windows) – je velmi pravděpodobně jedna z nejrozšířenějších možnosti, vlastně i dost podobná tomu jak vypadá a funguje Visio. Jediná vada na kráse je, tenhle software už nikdo od roku 2014 neaktualizoval. Funguje ale stále dobře. A je zdarma a navíc pro více platforem.

Libre Office Draw www.libreoffice.org/download/libreoffice-fresh/ – je součást Libre Office (tedy alternativy k Microsoft Office) a můžete ho použít pro diagramování. I tady je výhoda v tom, že je zdarma (Open Source navíc) a pro více platforem.

2017-10-20 07_42_23-www.yworks.com_assets_images_ygucd_ism.712d5df0.svg.png

yEd Graph Editorwww.yworks.com/products/yed (Linux, Windows, OS X) – je další zdarma dostupná možnost, která navíc vypadá poměrně dobře. Na webu mají i příklady různorodých grafů vytvořených právě v jejich software (příklad nahoře ocení hráči Ingressu).

Lucidchartwww.lucidchart.com/ – je další z těch známějších alternativ, která je ale v podobě online aplikace a v zásadě placené – byť „na zkoušku“ mají časově neomezené. Omezené je to ale funkčností.

draw.iowww.draw.io – je další online možnost, zajímavá třeba i tím, že si nemusíte zakládat účty a něco řešit.

Další podobné software pro podobné aktivity

V čem vytvářet vývojové diagramy? obsahuje další tipy na užitečné software, které se specializuje na vytváření vývojových diagramů. Takže případně mrkněte ještě tam

Jak na myšlenkové mapy? Mindmapping pro každého  se vyplatí prostudovat, myšlenkové mapy jsou velmi užitečný nástroj.

V jakých nástrojích vytvářet infografiky a vizualizace? také souvisí, byť zrovna pro diagramy a schémata tahle řešení určená nejsou.

Používáte něco jiného co vám úspěšně nahradilo Microsoft Visio? Dejte vědět, ať můžeme doplnit.