@365tipu

TIP#487: Jak zjistit, co všechno o vás Google ví a co si o vás myslí

Google, Facebook, Microsoft a desítky dalších firem, některé otevřeně, řada zcela tajně, vytvářejí profily uživatelů, aby jim mohli „lépe“ poskytovat služby. A hlavně, aby na uživatele bylo možné „lépe“ cílit inzerci. Ty serioznější vám umožní se podívat co máte v „záznamech“ a také to ovlivnit či smazat. Což je i příklad Google, kde tohle můžete už dlouho dělat.

Historie vašeho užívání Internetu je k nalezení v history.google.com/history a nejlépe uděláte, když se přepnete na zobrazení za celé časové období. Můžete zde smazat informace o tom, co jste prohledávali v určitém dni a také je smazat kompletně (to ale hledejte nahoře v menu pod třemi tečkami). Odsud můžete (přes menu vlevo nahoře) pokračovat na lokační informace (kde jste byli), informace z YouTube (videa co jste viděli a co jste tam hledali, viz Jak si chránit soukromí na YouTube? ) a ještě některé další věci.

2016-05-07 08_15_25-Google - Web & App Activity.png

Nastavení inzerce najdete ve vašem účtu (přes myaccount.google.com) a v části o osobních informacích a soukromí je možné najít v „Ads Settings“. Můžete se tam zbavit inzerce cílené podle vašich zájmů a informací, ale také si zjistit, co si o vás Google zjistil z vašeho „chování“ na Internetu. Část informací je pochopitelně získána z vašeho případné profilu (či Google+ účtu).

2016-05-07 08_13_56-Start.png

Třetí zajímavou a užitečnou věcí může být Google Dashboard www.google.com/settings/dashboard. To hlavně proto, že zde zjistíte přehled všech služeb, které váš účet u Google používá. A dostat se k nastavením a dalším potřebným aktivitám.

Google My Activity – myactivity.google.com – je poněkud pokročilejší verze záznamů o tom, co všechno jste se svým účtem dělali. Od vyhledávání až třeba po záznamy hlasových dotazů položených přes Google Home.

TIP: V Užitečné odkazy týkající se Google. O některých jste ani možná nevěděli najdete řadu dalších zajímavých odkazů, které se týkají Google. A pokud něco podobného hledáte pro Microsoft, tak viz Kde u Microsoftu smazat vaše nashromážděné osobní informace? 

PS:Chcete vědět jak tohle je jinde? Podívejte se do

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky