TIP#1350: Jak si chránit soukromí na YouTube?

Pokud se díváte na videa na YouTube tak je dobré vědět, že Google uchovává na co se vlastně díváte a používá to nejen k doporučování dalších videi, ale také k cílení reklamy a dalším věcem. Ochrana soukromí na YouTube je tady hlavně otázka toho, že Google (a ani nikdo další) nebude vědět, na co se díváte.

Nepoužívejte YouTube s účtem od Google je první nejlepší cesta, jak se chránit – Google nebude mít kam informace ukládat. Jen pamatujte, že historie v prohlížeči stále bude ukazovat, na jaká videa jste se dívali. Pomoci tomu můžete tak, že budete používat anonymní režim prohlížeče, případně si vypnete či budete mazat historii prohlížení. Pokud chcete ještě více soukromí (aby vás nemohl snadno šmírovat váš poskytovatel připojení k Internetu), tak musíte používat něco jako Tor Browser nebo bezpečnou privátní VPN.

Pokud účet od Google používáte, tak si můžete YouTube nastavit tak, aby se informace sice dozvěděl Google, ale nebyly dostupné pro nikoho dalšího. V Nastavení Soukromí na webu YouTube můžete aktivovat to, že všechna vaše líbí, playlisty a odběry budou soukromé – výchozí nastavení totiž je, že toto jsou informace dostupné na vašem uživatelském profilu. Dostanete se tam kliknutím Settings/Nastavení -> Privacy/Soukromí.

2019-04-28 10_57_36-Window.png

Pokud nechcete aby Google vámi viděná videa používal pro přizpůsobení inzerce, tak to můžete vypnout také.  Skočte do Nastavení reklam Google a tam si vypněte „Personalizaci reklam“.

TIP: Jak bezpečně na YouTube pro děti?

2019-04-28 10_59_32-Window.png

Pokud už v YouTube máte nějakou historii videí a vyhledávání, tak ji můžete smazat – na webu stačí na www.youtube.com klikout na History/Historie. Vpravo pak najdete Vymazat celou historii sledování a případně Pozastavit historii sledování. Případně můžete totéž udělat v Google My Activity -> YouTube Watch History. Tam stačí kliknout na Change Settings/Změnit Nastavení a na další stránce pak můžete historii pro YouTube vypnout.

2019-04-28 11_01_54-Window.png

TIP: V Google My Activity je v Activity Controls možné zapínat a vypínat všechny „sledovací“ funkce – YouTube je tam pochopitelně dvakrát – historie vyhledávání (YouTube Search History) a historie sledování (YouTube Watch History).

PS:  Google My Activity je popsané v Jak zjistit, co všechno o vás Google ví a co si o vás myslí. A je to dost hodně užitečné místo. Ochranu soukromí na @365tipů řeší desítky dalších tipů, ty najdete v ‣ Průvodce bezpečným Internetem, který bezpečný být nemůže

Další tipy Jak na bezpečný Internet

Načítání…

Something went wrong. Please refresh the page and/or try again.