@365tipu

Jak ve Windows (7, 8 i 10) omezit automatickou aktualizaci ovladačů zařízení

David Ježek mi na Twitteru psal, že v hloubi klasického ovládacího panelu (Ovládací panely -> Systém -> Upřesnit nastavení systémů, což by mimochodem mělo být totéž jako přes Vlastnosti od Tento počítač) je na záložce Hardware volba „Nastavení instalace zařízení“. Ta by měla (pozor, čtěte až do konce!) umožnit vypnout proklatou automatickou instalaci ovladačů zařízení.

Jak ve Windows (7, 8 i 10) omezit automatickou aktualizaci ovladačů zařízení

Na první pohled to vypadá jednoduše, jen pořád nějak nechápu „Ručně zvolit další akci“ a s tím spojené pouze dvě nabídky „Vždy nainstalovat“ vs. „Nikdy neinstalovat“. Prostě mi tam chybí „vybrat co chci udělat“. Mimochodem to není problém překladu, díval jsem se na to v anglických oknech a je to tam stejně nejasné.

Tahle volba v Ovládacích Panelech není nová, sahá minimálně zpět až do Windows 7 (a ano, při zkoumání desítek se mi ji taky podařilo přehlédnout), ale nejsem si opravdu moc jist, jak se nakonec vlastně bude chovat.

Další související věcí: Jak zabránit (dočasně) aktualizaci Windows či ovladače ve Windows 10? a hlavně Jak je to ve Windows 10 s aktualizacemi operačního systému a dalších programů? A také Jak ve Windows aktualizovat ovladače (nejen) pro grafickou kartu?

DODATEK a ujasnění jak to tedy je přímo od Davida (nějak tak jsem se obával, že to bude asi jen pro P&P věci):

Ono zakázání instalace / aktualizace ovladačů nebude tak jednoduché, bohužel. Mají to udělaný úplně stupidně. Ten zákaz stahování a instalace ovladačů platí jen pro zařízení plug and play, tedy ne pro zařízení jako je třeba grafická karta. Testoval jsem to zrovna na grafické kartě, u které jsem odinstaloval a vymazal ovladače. Navíc i když jsem nastavil v registrech blokování aktualizací ovladačů na WU nebo to zakázal přes zásady počítače, tak se mi tam vždycky automaticky ovladač na grafiku stáhne a nainstaluje. Nový WU prostě využívá „jiné cesty“ a domácí uživatel to jen těžko ovlivní. Takže pro ně je opravdu jediná možnost přes udělátko MS, co popisuješ zde: Jak zabránit (dočasně) aktualizaci Windows či ovladače ve Windows 10

PS: Nezapomeňte, rychle se rozrůstající sbírku tipů pro Windows 10 najdete ve ‣ Vše co jste chtěli vědět o Windows 10 a čeká tam na vás řada dalších tipů pro Windows 10 (a občas i pro předchozí verze)

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky