@365tipu

Jak zabránit (dočasně) aktualizaci Windows či ovladače ve Windows 10?

To, že Windows 10 přišlo s automatickou vynucovanou aktualizací, včetně restartů počítače (viz Jak je to ve Windows 10 s aktualizacemi operačního systému a dalších programů?) už asi víte. Je dobré vědět, že existuje způsob jak potlačit instalaci něčeho, co může být problematické. Slouží k tomu „Show or hide updates“ software, popsané v KB3073930.

2015-08-09 13_20_12-Greenshot

Jak se zbavit špatného ovladače ve Windows 10?

Pořád stejně jako v předchozích verzích Windows. spustit Device manager (Správce zařízení) (třeba přes Start tlačítko a menu, které je dostupné po kliknutí pravým tlačítkem). Tam stačí najít potřebný ovladač a můžete ho zakázat, odstranit i aktualizovat.

2015-08-09 13_25_14-Nainstalované aktualizace

Jak se zbavit konkrétní aktualizace Windows?

V zásadě také pořád skoro stejně. V Nastavení si zvolte Aktualizace a zabezpečení, tam vyberte Upřesnit možnosti a pak Zobrazit historii aktualizací a přes Odinstalovat aktualizace se dostane k původnímu ovládacímu panelu „Nainstalované aktualizace“ (k němu se dostanete i přes vyhledávání nebo přes GodMode a radši moc neřešte jestli UX designeři jsou placení za to kolik kliků je potřeba od uživatele).

2015-08-09 13_27_02-Show or hide updates

Ale prosím pozor, pomůcka „Show or hide updates“ velmi pravděpodobně nepomůže tam, kde dochází k nekonečnému restartování počítače, protože se Windows pokusí aktualizaci nainstalovat, to selže, Windows ji tedy odstraní, při následném restartu se ji ale znovu pokusí nainstalovat.

TIP: V Jak ve Windows (7, 8 i 10) omezit automatickou aktualizaci ovladačů zařízení je řeč o tom, jak je možné vypnout automatickou aktualizaci ovládačů. Což vůbec není špatný nápad.

PS: Nezapomeňte, rychle se rozrůstající sbírku tipů pro Windows 10 najdete ve ‣ Vše co jste chtěli vědět o Windows 10 a čeká tam na vás řada dalších tipů pro Windows 10 (a občas i pro předchozí verze)

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky