@365tipu

GodMode pro Windows (a nejenom pro Windows 10) aneb snadný přístup k řadě věcí

GodMode už na @365tipů bylo zmíněno (v Jak stáhnout Windows 10 a aktualizovat. Na co si dát pozor před i po aktualizaci?), ale myslím, že se vyplatí pro něco takto užitečné vytvořit samostatný menší tip.

Na ploše klikněte pravým tlačítkem -> Nový -> Složka -> a nově vytvářenou složku pojmenujte následujícím jménem (kompletně, včetně té podivnosti za „GodMode.“)

GodMode.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C}

Pokud chcete, můžete „GodMode“ vyměnit za cokoliv jiného, protože to je faktický název, pod kterým ona složka pak bude vidět. Ale nezapomeňte, tečka tam musí zůstat a ta věc ve složených závorkách také.

Windows GodMode

Co tím získáte? Složku obsahují přes dvě stovky programů, ovládacích panelů a všeho možného pro nastavování Windows. Funguje to ve Windows 10, ale i ve starších verzích Windows. V těch posledních to v mém případě poskytne 235 nástrojů, ale podle některých zdrojů jich může být ještě víc – bude určitě záležet na tom, co ve Windows máte a na čem běží.

Věcí z GodMode složky můžete kamkoliv přesunout (zkopírovat), ať už na lištu, plochu, do Start Menu, do vlastních složek

Ve Windows Creators Update tohle pořád funguje, vytvoří vám to složku (bude mít vlastní ikonku) ale onen text před tečkou se jako název na desktopu nepoužije (bude vidět jako titulek okna po otevření). A pozor, není možné jít a ikonku na ploše přejmenovat, zmizí tím její obsah.

PS: Nezapomeňte, rychle se rozrůstající sbírku tipů pro Windows 10 najdete ve ‣ Vše co jste chtěli vědět o Windows 10

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky