@365tipu

Co s chybou 0x80073cf0 ve Windows 10? A tím nefunkční aktualizací aplikací ze Store?

Tohle se vám může stát často a snadno. Chcete aktualizovat aplikace ze Store a místo toho aby to prostě šlo, bude to na vás pohazovat chybu 0x80073cf0. Zkusíte restart, nestane se nic. Zkusíte se přihlásit jako správce, nestane se už vůbec nic (navíc to nepomůže, protože aktualizace budou viset u jiného uživatele).

Tahle chyba je taková hodně neodbytná a má jedno z docela úspěšných řešení. Musíte se postarat o likvidaci složky SoftwareDistribution – tu najdete ve složce kam máte nainstalované Windows. Za normálních okolností ale smazat ani přejmenovat nepůjde.

Nejprve zastavte Windows Update pomocí „net stop wuauserv“ aby systém přestal složku používat (nezapomeňte tohle dělat z příkazové řádky spuštěné jako správce).

Pak můžete složku smazat, případně přejmenovat pomocí „ren SoftwareDistribution SoftwareDistribution.old„. A pokud to dobře dopadne, tak opět spusťte Windows Update (pomocí „net start wuauserv„).

Protože se tohle může stávat dost často, tak se možná vyplatí si vytvořit následující dávkový soubor (předpokládá, že Windows máte v standardní složce na disku C:):

net stop wuauserv
rename c:\windows\SoftwareDistribution softwaredistribution.old
net start wuauserv

PS: Stejný postup řeší stejný problém i ve Windows 8.1. A právě jste případně správně pochopili, že tahle chyba trápí uživatele Windows už dobré dva roky, aniž by se objevilo jakékoliv systémové řešení.

PPS: Pokud byste doufali, že záchrana v podobě „SFC /scannow“ pomůže, tak spíše ne. Ale Jak ověřit integritu systémových souborů ve Windows a opravit je? Pomocí SFC se vám tak jako tak může hodit

PPS: Pokud přejmenování hlási Access denied/Přístup odepřen tak zkuste restart systému, mělo by to pomoci. Po restartu půjde složka přejmenovat a po spuštění služby Windows Update se nové otevření Store (Obchodu) postará o zahájení stahování (případně mu pomůžete pár kliknutími) a už nesetká s onou protivnou chybou.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky