TIP#2197: Přestal fungovat pravý Alt+G pro hranatou závorku? Může za to disk Google a vyhledávání

Pro programátory jsou hranaté závorky “[“ a “]” dost běžná věc, pro běžné uživatele až tolik ne. Na české klávesnici ve Windows se píší pomoci Pravý Alt a “F” a “G”. Před pár dny se objevilo překvapení, Pravý Alt+G přestal psát ]. Místo toho se objevila nějaká divná nabídka

Chvíli jsem podezíral Dokumenty Google, ale dělalo to i jinde. Druhý podezřelý byco Chrome, ale ani tam to nebylo. Překvapivě se ukázalo že poslední aktualizace Disku Google si svévolně doplnila klávesovou zkratku a rovnou ji aktivovala.

Musíte tedy zajít do Nastavení pro Disk Google (Předvolby -> Ozubené kolečko, poté rolovat až prakticky dolů). Najdete Konfigurovat klávesovou zkratku – stačí zrušit zaškrtávátko. Případně si nastavit klávesovou zkratku jinak, byť reálně nevidím žádnou použitelnost. Slouží k prohledání Disku Google – zobrazí ale výsledky v obtížně použitelné podobě.

Nepovedené je i nemožnost zobrazené okno posunout, výsledky se pak běžně zobrazují mimo obrazovku.  

Nastavení nové či jiné klávesové zkratky vyžaduje restart. Pokud se do toho pustíte, nezapomeňte, že při velkém množství souborů to může trvat poměrně dlouho. 

Změna klávesové zkratky je vyvolatelná i z vyhledávacího dialogu (čehož jsem si mimochodem vůbec nevšiml).

Další tipy pro Disk Google (Google Drive)

Načítání…

Something went wrong. Please refresh the page and/or try again.