@365tipu

TIP#2160: Jak ve Windows 10/11 umožnit copy/paste v příkazové řádce

Příkazovou řádku asi znáte. Ať už v původní CMD.exe podobě nebo v novější PowerShell podobě. Ve Windows 11 je copy/paste (zkopírovat/vložit) dostupné automaticky a funguje pomocí klasické Ctrl+C/Ctrl+V. Nemusíte tam nic zapínat.

Ve Windows 10 budete mít copy/paste bez problémů v novějších verzích. V těch starších to ale musíte povolit v Vlastnosti/Properties příkazové řádky (najdete po pravém kliknutí na horní pruh okna).

V záložce Povolit zkratky s klávesou Ctrl/Možnosti/Options je Enable Ctrl key Shortuts – aktivní by vám mělo umožnit používat klasické Ctrl+C/Ctrl+V.

TIP: Jak rychle otevřít příkazovou řádku Windows jako správce?

Pokud byste to z nějakého důvodu chtěli trochu jinak, tak můžete aktivovat Používat Ctrl+Shift+C/V jako příkazy Kopírovat/Vložit (Use Ctrl+C/V as Copy/Paste) a do dvojhmatu přidat Shift.

Mimo klávesových zkratek je v příkazové zkratce možné kopírovat/vkládat s pomocí vyvolání menu – v tom co se objeví po pravém kliknutí na horní lištu je Úpravy. V něm najdete Označit/Mark, Kopírovat/Copy, Vložit/Paste i Vybrat vše/Select All.

Pokud byste chtěli vědět o dalších použitelných klávesových zkratkách pro příkazovou zkratku tak skočte do Klávesové zkratky pro příkazovou řádku ve Windows

TIP: V  Jak na Windows 10 a  Jak na Windows 11 najdete další tipy a triky pro Windows

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky