@365tipu

TIP#1983: Jak váš web dostat do vyhledávače? Mám za to platit?

Jeden z častých podvodů v oblasti SEO je, že vás osloví SEO agentura či člověk a nabídne vám, že “dostane váš web do vyhledávače”. Zpravidla za to bude chtít poměrně dost peněz a navíc to bude doprovázené řečmi o tom jak to umí, jak na to mají specializované software a jak bez toho váš web nebude fungovat. 

Skutečnost je ta, že dostat web do vyhledávání je jednoduché a je to práce na několik minut pro každý z vyhledávačů. Navíc je to jedna ze zásadních věcí při zprovoznění webu, kterou by měl zajistit ten, od koho jste si web nechali vytvořit. Čím dříve to (poté co je web dostupný, veřejný) udělá, tím lépe – vyhledávače potřebují čas na načtení a zpracování webu. 

Váš web se do vyhledávačů může dostat i “sám od sebe”, tedy automaticky. Stačí aby vyhledávač narazil na odkaz vedoucí na váš web a vydá se ho zkoumat. Teoreticky tak stačí zajistit aby váš web byl odkazovaný někde jinde a prostě počkat.

V praxi je ale lepší si web do vyhledávačů “vložit” co nejdříve. Platit za to samozřejmě někomu můžete, ale částka by měla odpovídat tomu, že na níže popsané není třeba více jak jedna hodina práce. 

Do Google je to jednoduché

Na nově zprovozněném webu umístíte Google Analytics (což je nutné tak jako tak) a poté vložíte web do Google Search Console (GA vám usnadní ověření, že je to právě váš web). Pokud chcete urychlit zpracování (a zpracovávaní) vaše webu, tak se postarejte aby měl sitemap.xml (sitemapu) a tu do Search Console přidejte. Věnoval se tomu už dřívější samostatný tip Jak dostat váš web do Google pro zahrnutí ve vyhledávání

TIP: K čemu je dobré používat Google Search Console. A jak tam přidat blog na WordPress.com a proč to vlastně chtít

Do Seznamu je to podobné

Do Seznam.cz můžete web přidat pomoci Přidání stránky do vyhledávání, stačí tam přidat úvodní stránku webu, Seznam si už časem zpracuje zbytek. Seznam má navíc trochu podobný (ale velmi omezený, až hloupý) nástroj jako Google – najdete ho na Seznam Webmaster. Bohužel přidat web je tam možné pouze pomoci nahrání souboru na web nebo přidáním META značky do kódu – což například pro 365tipů není možné. 

Bing 

Bing, tedy vyhledávač od Microsoftu, má také vlastní Bing Webmaster Tools. Hodně se podobá tomu od Google a web sem můžete přidat a tím zajistit jeho zapracování do vyhledávání. Lze přidávat i jednotlivé adresy.

TIP:  Jak nastavit web na WordPress.com než ho pustíte na veřejnost

Yandex

Stejné je to u ruského Yandexu – tam najdete Yandex.Webmaster a musíte si tam váš web přidat (pomoci HTML souboru, META značky nebo přidáním DNS záznamů).

Další tipy týkající se optimalizace pro vyhledávače (SEO)

TIP#1933: Chcete koupit či získat zpětné odkazy? Co udělat když oslovujete provozovatele webu a s čím vším počítat

Čas od času se objevuje poptávka po zveřejnění článku (či doplnění existujícího článku) kvůli získání zpětných odkazů (Co je to backlink, zpětný odkaz?). A až na občasné vzácné výjimky je to stále stejná … Pokračování textu TIP#1933: Chcete koupit či získat zpětné odkazy? Co udělat když oslovujete provozovatele webu a s čím vším počítat

TIP#1907: Jak je možné nahlásit nějaký web, který spamuje/podvádí ve vyhledávání či je na něm malware/phishing.

SEO spam a vůbec podvody ve vyhledávání jsou nepříjemná záležitost a vyhledávací stroje je rozhodně nemají v oblibě. Proto je možné Google nahlásit web který nějaký způsobem porušuje pravidla – placené zpětné odkazy, … Pokračování textu TIP#1907: Jak je možné nahlásit nějaký web, který spamuje/podvádí ve vyhledávání či je na něm malware/phishing.

TIP#1369: Jaký je rozdíl mezi vývojovým (development), staging a ostrým (production) webovým prostředím?

Poněkud specializované téma se týká vývoje webů a webových aplikací – v příznivém a správně případě totiž budou existovat tři samostatná oddělená webová prostředí (weby) doplněná také oddělenými databázemi. Nepotřebujete něco? Související příspěvky TIP#965: … Pokračování textu TIP#1369: Jaký je rozdíl mezi vývojovým (development), staging a ostrým (production) webovým prostředím?

Loading…

Something went wrong. Please refresh the page and/or try again.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky