TIP#1215: Co je to SEO optimalizace? Ale hlavně, k čemu slouží SEO analýza?

Ten titulek, ten je, jak jinak, zcela špatně. Schválně. Něco jako „SEO optimalizace“ totiž neexistuje. Už samotné „O“ v „SEO“ je optimalizace a řeč už o tom na @365tipu je v Co je to SEO? Takže odpověď na první otázku z titulku tohoto tipu si přečtěte třeba i právě tam. V novějším tipu ale bude vhodné vyřešit co to je SEO analýza.

SEO analýzu budete potřebovat pro obsahové weby, firemní weby i prodejní weby či aktivity. Má v zásadě dvě podoby – tu první si budete dělat ještě než něco spustíte a začnete budovat. Tu druhou budete čas od času dělat když už něco máte vybudované a chcete se podívat, jak se vám SEO daří a kde se můžete zlepšit.

2018-11-03 16_27_11-Marketing Miner - Data mining nástroj pro online markeťáky!.png
SEO optimalizace je sice hloupost, ale přesto je to hledané. A v PPC sakra drahé. Výstup z nástroje Marketing Miner

SEO když web ještě nemáte

SEO analýza v předstihu vám pomůže najít klíčová slova na která chcete cílit (v psaní textu, v titulcích, případně i následně v PPC). Jakou mají hledanost, která z nich jsou hodně konkurenční, která z nich méně (a máte tak větší šanci). Pomůže vám ve vytváření struktury webu (rubrik a hlavně štítků). Zjistíte i jaké máte konkurenty, kde je dobré budovat zpětné odkazy.

Hodit se ale může i v tom, že při hledání klíčových slov se přes související vyhledávané výrazy dostanete možná k věcem, které vás ani nenapadly.

TIP: V Kde analyzovat klíčová slova pro obsahový marketing? najdete přehled velmi užitečných nástrojů, které slouží právě k SEO analýzám. V Jak hodně se snažit při blogování hledět na správný obsah klíčových slov? další vhodné čtení.

SEO když web už máte

SEO analýza existujícího webu mimo výše popsaného řeší i technické stránky – zda je web správně vytvořený a funkční, zda texty obsahují potřebné kombinace klíčových slov. Ověříte si i jak se vlastně objevujete ve vyhledávání, možná přijdete na to že i na klíčová slova, se kterými jste ani nepočítali. Uděláte si nejspíš revizi rubrik a štítků. Najdete velmi pravděpodobně nová klíčová slova a získáte nové statistiky hledanosti.

Tady je dobré si uvědomit, že SEO (vyhledávače) se neustále proměňuje, váš web také, konkurence rozhodně nestojí na místě. Proto se SEO analýzy (a kontroly) již existujících webů vyplatí dělat klidně i několikrát do roka – u věcí zásadně závisejících na SEO (e-shopy) prakticky neustále. Jsou i některé věci, které je lepší dělat opravdu velmi často, třeba takovou kontrolu 404 chyb na webu. Stejně tak určitě budete pokračovat v linkbuildingu (budování zpětných odkazů) a důležité téma bude zda prodávat zpětné odkazy?.

TIP: Hodně užitečný seriál najdete v Jak pracovat se štítky u článků? Kompletní návod jak na štítky u obsahového webu

POZOR! SEO analýza není to, že se vrazíte adresu webu do nějakého podvodného SEO testu od SEO Servisu. Tyhle věci vám nic neřeknou, je to jen  podfuk na hloupé zákazníky.

PS: SEO patří pod SEM. Tak si nastudujte i tenhle širší termín.

Další tipy týkající se optimalizace pro vyhledávače (SEO)

TIP#1933: Chcete koupit či získat zpětné odkazy? Co udělat když oslovujete provozovatele webu a s čím vším počítat

Čas od času se objevuje poptávka po zveřejnění článku (či doplnění existujícího článku) kvůli získání zpětných odkazů (Co je to backlink, zpětný odkaz?). A až na občasné vzácné výjimky je to stále stejná … Pokračování textu TIP#1933: Chcete koupit či získat zpětné odkazy? Co udělat když oslovujete provozovatele webu a s čím vším počítat

TIP#1907: Jak je možné nahlásit nějaký web, který spamuje/podvádí ve vyhledávání či je na něm malware/phishing.

SEO spam a vůbec podvody ve vyhledávání jsou nepříjemná záležitost a vyhledávací stroje je rozhodně nemají v oblibě. Proto je možné Google nahlásit web který nějaký způsobem porušuje pravidla – placené zpětné odkazy, … Pokračování textu TIP#1907: Jak je možné nahlásit nějaký web, který spamuje/podvádí ve vyhledávání či je na něm malware/phishing.

Načítání…

Something went wrong. Please refresh the page and/or try again.