@365tipu

TIP#1909: Jak na Mac OS udělat screenshot/snímek obrazovky do Schránky (Clipboard)

Někdy se při pořízení screenshotu může hodit ho udělat do schránky místo uložení na disk. Udělat to je přitom snadné, klávesovou zkratku pro pořízení screenshotu (tedy například Command+Shift+4, více v Jak na Mac OS udělat screenshot a (hlavně) jak změnit kam se ukládá) doplníte ještě o držení Control. Tím se screenshot uloží do Schránky a můžete s ním dále pracovat.

Pokud používáte Univerzální Schránku/Universal Clipboard budete ho mít i ve schránce na iPhone či iPadu.

Pokud nepotřebujete vůbec screenshoty ukládat na disk, tak si můžete (je to popsané v již zmíněném Jak na Mac OS udělat screenshot a (hlavně) jak změnit kam se ukládá) změnit na ukládání do Schránky jako trvalé.

Ze Schránky ho můžete vložit (Cmd+V) tam, kam lze ze schránky něco vkládat – třeba do Pošty, Zpráv ale i dalších programů. Jde to ale například i do Facebooku či Twitteru (do TweetDecku ale už ne), Google dokumentů, Gmailu…. Tam kde to možné není musíte jít přes klasický screenshot do souboru a poté vložení fotografie/přiložení souboru.

Screenshot co máte ve schránce si můžete otevřít i v Náhledu/Preview – stačí otevřít Náhled/Preview a v Soubor/File najít New from Clipboard/Nový ze schránky (nebo stisknout Cmd+N). Zde s ním můžete klasicky zacházet – oříznout, anotovat, opravovat, otočit, atd. A také uložit jako soubor.

TIP:  Tipy a triky pro Mac OS hledejte v Jak na Mac OS

Další tipy týkající se screenshotování (snímání obrazovky)

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky