@365tipu

TIP#1864: Jak kopírovat a vkládat (copy & paste) mezi iPhone/iPadem a Mac/MacBookem

Clipboard neboli schránka je na jablečných zařízení sdílena na všechna zařízení se shodným přihlášením Apple ID. Což v praxi znamená, že to co na Mac OS vložíte do schránky budete mít k dispozici na iPhone. A samozřejmě i opačně.  Apple tomu říká Universal Clipboard.

Aby to fungovalo, tak (už bylo řečeno) musíte na obou zařízeních být přihlášení s totožným Apple ID. Na obou zařízeních je nutné mít zapnuté Bluetooth a Wi-Fi a samozřejmě obě zařízení musí být na shodné Wi-Fi (klasická komplikace od Apple, které by to mohlo sdílet skrz iCloud, ale to by bylo moc jednoduché).

V Nastavení/Seting -> Obecné/General -> AirPlay & Handoff je nutné aby byl aktivní Handoff.

Na Mac OS tohle najdete v Předvolby systému/System Preferences -> Obecné/General -> Allow Handoff between this Mac and your iCloud devices.

A poslední podmínka – funguje to jen od Mac OS Sierra a iOS 10 výše.

Vše ostatní už pak je bez komplikaci – na jednom zařízení něco zkopírujete do schránky (Cmd+C) a na druhém ze schránky dostanete ven (Cmd+V).

Co iOS u Universal Clipboard neumí je historie kopírování – vždy je k dispozici pouze aktuální obsah.

A mějte na paměti, že iOS/iPad OS zcela běžně obsah ve schránce ztrácí kdykoliv se zamane – což znamená, že tam nemusí vydržet příliš dlouho, zejména pokud budete přepínat příliš aplikací.

Jo a víte, že když někde vidíte nějaký ten obrázek a chcete ho šoupnout na váš Facebook či Twitter, tak ho nemusíte ukládat do počítače či mobilu ale můžete to vzít rychleji přes copy/paste?

TIP: Další tipy a triky hledejte v  Tipy a triky pro Apple iOS a  Jak na Mac OS

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky