@365tipu

TIP#1874: Jak ve Windows 10 zjistit sílu Wi-Fi signálu

Máte nejistoty o tom, jak je na tom Wi-Fi ke které jste připojení? Jak silný je signál? Je několik cest, jak se podívat.

Ta první, nejsnazší, je najet si kurzorem na ikonku Wi-Fi v liště (TaskBar) – ta je zobrazena, pokud jste připojeni (jen) k Wi-Fi – na některý systémech ale nemusí být zobrazena (typicky na osobním počítači, kde máte i Wi-Fi i Ethernet) a místo toho je tam ikona „sítě“  jako taková.

Musíte kliknout, aby se vám zobrazila stavová informace – u Wi-Fi je tam klasický symbol síly připojení, který ukazuje počtem proužků sílu připojeníPokud je k dispozici více Wi-Fi sítí, budou tam vidět také.

Případně zkuste v Nastavení/Settings -> Síť a Internet/Network & Internet kde je také indikace síly signálu ikonkou (k sítí kde jste připojení) v záložce Stav. Můžete také přepnout na záložku Wi-Fi – ale tam je opět jen indikace ikonkou.

Další možnost je původní Ovládací panel/Control panel – dostanete se tam třeba tak že vyhledáte  „Ovládací panel/“Control panel“ a spustíte. Tam vyberte Síť a Internet/Network and Internet -> Centrum síťových připojení a sdílení/Network and Sharing Center.  Vadou je opět to, že je zde pouze ikonka indikující sílu připojení.

TIP: Jak zjistím na jaký kanál dát WiFi? Jak se podívám na WiFi okolo? a  Jak vybrat kanál pro WiFi? se vám bude určitě hodit

Prazvlášní neochotu Microsoftu ukázat použitelnou sílu připojení budete tedy muset obejít. Jedna možnost je spustit PowerShell a tam využít příkaz netsh – použít můžete následující poněkud komplikovanou podobu

(netsh wlan show interfaces) -Match '^\s+Signal' -Replace '^\s+Signal\s+:\s+',''

Ač komplikované, výsledek je jednoduchý – procentuální síla signálu.

Mimochodem první část příkazu, tedy :

netsh wlan show interfaces

umí poskytnout hodně informací o síťových rozhraních.

V klasickém příkazovém řádku (cmd) můžete netsh v předchozí podobě použít také. Sílu signálu najdete jako Signal kousek před koncem výpisu.

Pokud vám výše uvedené nestačí nebo nevyhovuje, tak musíte opatřit nějaké to software, které umí zjišťovat sílu signálu (a třeba i některé další věci). Nejsnazší a osvědčené řešení je například NirSoft WifiInfoView – není ani nutné instalovat, lze prostě stáhnout a spustit.

TIP: Měl bych používat 2.4 nebo 5 GHz Wi-Fi? Mám vypnout 2.4 GHz úplně?

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky