@365tipu

TIP#1870: Měli byste si koupit nějakou „ochranu“ proti Wi-Fi záření?

Tohle je obrovská taškařice. I na českém Internetu najdete různé zaručené „ochrany“ před „škodlivým“ (či dokonce nebezpečným až smrtelným) „zářením“ Wi-Fi sítí. Většinou jsou to nějaké obskurní koule, krabičky či jiné předměty. Chlubí se tím, že vás budou chránit, ve skutečnosti nedělají nic.

V zahraničí tohle frčí taky. Můžete si například koupíte kovovou krabici WIFI ROUTER COVER RF RADIATION SHIELD. Ta mimochodem bude fungovat velmi dobře – až tak dobře, že Wi-Fi přestane fungovat. Můžete si ji ostatně vyrobit sami, princip je zcela běžná Faradayova klec, kde kovový obal (klidně i takto síťovaný jako na obrázku v záhlaví) prostě brání šíření elektromagnetických vln.

„Záření“ samozřejmě nikoliv, ale to už snad tušíte, že Wi-Fi žádné „záření“ není. Tedy ne to „záření“ jak si ho lidé představuje, tedy nějaké fatálně nebezpečné rentgenové.

TIP: Co jsou to chemtrails?

Ještě zábavnější jsou klece na routery co slibují, že vaše Wi-Fi bude dokonce lepší a rychlejší. Což nemůže znamenat nic jiného, než že taková „klec“ není Faradayova klec  nedělá (nestíní) vůbec nic. Jediné co dělá je, že obere od peníze ty, kdo na to naletí.

Wi-Fi „záření“ je bezpečné, nic nedělá, nikoho neohrožuje. Není navíc jediným „zářením“,  kterému jsme vystaveni. Televizní signál, rádio, mobilní telefony a řada dalších podobných věcí nás obklopuje prakticky nepřetržitě. Spuštění mikrovlnné trouby je také zdroj „záření“ (ano existují lidé, kteří si o mikrovlnných troubách myslí jen to nejhorší a panicky se jich bojí).

Pokud do Google napíšete „ochrana proti WiFi záření„, můžete se vydat do fascinujícího světa podvodníků, šarlatánů a zlodějů. Zjevně jim to ale dost vynáší, protože jedou i placenou reklamu. 

Najdete tam i tak absurdní věci, jako jsou přívěšky co chrání před Wi-Fi. Budou vás přesvědčovat, že když vedle notebooku či ovladače pro herní konzoli dáte šutr (turmalín), tak vás to bude chránit. Ideálně ho musíte položit na krabičku routeru, tak jako na obrázku výše. Tak trochu geniální je Lehká čepice chránící před účinky elektromagnetického záření a elektrického pole

TIP: Že lidi věří šutru na routeru? No, jsou ještě podivnější věcí. Chemtrails zmíněné výše. Nebo třeba to co je v tipu Co je to EAN? A jakou to má spojitost s 666 a kontaminací potravin?

PS: Otázka záření je přítomna i v jednom z mnoha Wi-Fi mýtů, který řeší Mám vypínat router při odjezdu na dovolenou? Mám ho vypínat přes noc?

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky