@365tipu

TIP#726: Co je to EAN? A jakou to má spojitost s 666 a kontaminací potravin?

Je dost jisté, že EAN znáte a potkáváte prakticky denně. Jde o čárové kódy, které jsou dnes umístěny prakticky na každém zboží a velmi výrazně usnadňují to, že hladce a rychle projdete pokladnou a můžete zaplatit. Snímá je čtečka čárových kódů a jsou unikátní pro každé zboží, které v obchodě prodávají. Pokladna načte EAN a pomocí něj získá cenu i veškeré další potřebné informace.

EAN je zkratka z původního European Article Number (později přejmenováno na International Article Number) a technicky jde o 13 číselný čárový kód označený jako EAN-13. Pokud chcete vědět víc, tak zkuste třeba Internátional Article Nuzmber ve Wikipedii. Pokud si chcete EAN vygenerovat, tak můžete využít některý z online EAN generátorů (v Google jich najdete hodně, takže se nenechte omezovat).

Na přečtení EANu (ale čárových kódů vůbec) můžete snadno využít mobilní telefon a v něm dostupné aplikace – čtečky čárových kódů, případně Goggles od Google. Viz ostatně Jak číst a vytvářet QR kódy a co to vlastně ten QR kód je, kde se seznámíte s pokročilejšími čárovými kódy.

Tyto základní čárové kódy jsou založené na tom, že černá čára znamená jedničku, bílá čára nulu (binární neboli dvojková soustava). Kód se pak prostě postupně čte zleva doprava a změny mezi barvami v pravidelných intervalech vytvoří výslednou posloupnost číslic. Tři oddělovače (levá, střední a pravá dvojitá čára) pak pomáhají ke správnému přečtení.

TIP: Měli byste si koupit nějakou „ochranu“ proti Wi-Fi záření?

666 a Znamení šelmy? To jako vážně?

Na čárových kódech je zvláštní to, že se okolo nich utvořila jedna neuvěřitelně absurdní konspirační teorie. Tak absurdní, že pokud najdete někoho kdo tomuhle věří, tak vám vůbec není jasné, jak někdo takový může vůbec existovat.

Ona konspirace tvrdí, že

  • uvnitř každého kódu se skrývá 666, ďábelské to číslo
  • čárové kódy na potravinách způsobují rakovinu
  • je nutné mít černou fixu, kterou každý „aktivovaný“ čárový kód deaktivujete
  • vynálezce čárového kódu má šest písmen v každém z jeho tří jmen (George Joseph Laurer) a opět je zde tedy ono ďábelské číslo

Existence čísla 666 mimochodem vychází už z původních amerických čárových kódů (mají systém jménem UPC) a  je nutné dodat, že ani v UPC, natož v EAN, žádné číslo ďáblovo nenajdete.

TIP: V Můžete věřit mainstreamovým médiím? Jak vlastně přistupovat ke zprávám z novin (a Internetu)? najdete něco o tom, jak je to s důvěryhodností médií vůbec. Těch skutečných médií, ne lžimédií, tam žádná důvěryhodnost neexistuje.

Všechno je to kompletní výmysl, který zaměňuje trojici dvou čárových oddělovačů (začátek, střed a konec) s zakódováním čísla 6. Co na tom, že ony dvě čáry nejsou reprezentací šestky. Co na tom, že dokonce ani nejsou zakódováním téže informace: 101 – 01010 – 1010000 když už se bavíme o postupně o všech třech.

barc666.gif

Co se způsobování rakoviny týče, tak je to možná ještě absurdnější. Další konspirační teorie totiž říká, že jakmile laser přečte čárový kód, tak ten se propíše do potraviny na níž je umístěn a „změna energetických toků tím vyvolaná“, způsobuje rakovinu. Těm co věří je pochopitelně marné říkat, že žádné energetické toky se nekonají. Nepomůže ani to, že často žádný laser čárové kódy nečte, že jde většinou prostě jenom o klasické světlo, případně čtení stejným způsobem, jako to dělá mobilní telefon, tedy „vyfocením“.

Absurdnost téhle konspirace se ukazuje i v tom, že pošuci v tohle věřící chodí do obchodů vyzbrojení černou fixou a začerňují čárové kódy poté, co byly „aktivovány“ čtečkou. Jedním z jejich argumentů dokonce je, že „pokladní také začerňují kód z vrácených lahví„. Což je v zásadě zcela výborné, protože ony ho skutečně začerňují. Ale jenom pro to, aby ho už nikdo znovu nemohl použít pro opětovné získání peněz.

Poučení? Lidská blbost je nekonečná. Ale to už víme z Co je to mašíbl? a Co jsou to chemtrails?

PS: Při kupování černého fixu nezapomeňte, že nesmí na sobě nést čárový kód. Nebo si případně kupte dva, pak jimi vzájemně deaktivujte aktivované čárové kódy.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky