TIP#1854: Jak na Linkedin sledovat úspěšnost osobních profilů a firemních Stránek

Pro firemní profily je to poměrně jednoduché, jsou k dispozici informace o úspěšnosti jednotlivých příspěvků. Včetně toho, že je možné to přes API napojit na nějaké nástroje, které vám to umožní lépe vidět a lépe vyhodnocovat. Můžete tak nejenom vyhodnocovat počet sledujících (ten by samozřejmě měl stoupat), ale také dosahy příspěvků a zapojení pod příspěvky.

Data o dění na firemních profilu si můžete exportovat do XLS i za poměrně dlouhé období a usnadnit si tak vyhodnocování. Období si můžete nastavit pro zobrazení v rámci Statistiky na Linkedin, výchozí je posledních 30 dní. 

U stránek se alespoň dovíte nejenom zobrazení, ale i unikátní návštěvníky. Žádná velká denní a dílčí čísla ale neočekávejte. Stránky (firemní profily) jsou u Linkedin potlačovány, zvýhodňuje uživatele.

U příspěvků Stránek se dozvíte počty zobrazení, kliknutí, vypočítá vám to i CTR (míru proklikovosti), počet reakci, komentářů a sdílení a míru aktivity.

Poslední co Linkedin poskytne jsou informace o sledujících uživatelích. Není toho tolik jako poskytuje Facebook, ale rozsah informací je slušný a užitečný.

Pokud budete vyhodnocovat účinnost firemních (ale i osobních) profilů pro marketing, tak nezapomeňte hlídat úspěšnost přivádění návštěvnosti a případné konverze. K tomu budete muset klasicky použít něco jako Google Analytics a správnou volbu UTM parametrů, Linkedin v tom moc nepomůže (u firemního profilu poskytuje počet kliknutí proti kterým musíte dát data příchodů z GA).

 Zkuste LinkedIn Dashboard pro začátek. Pokud budete hledat nějaké nástroje pro analýzu, tak nepočítejte s tím, že by je bylo možné snadno získat zdarma. Prakticky všechny jsou placené. Kdybyste například chtěli dostat data do Google Data Studio, tak tradičně dobrá cesta jsou Supermetrics (kde ale začíná použitelná varianta u 99 Euro měsíčně).

Osobní účty

U osobních účtů nic takového není. U konkrétního příspěvku existuje pohled na zcela základní informace (pouze počet zobrazení a nic neříkající informace firmách, titulech a lokalitách, kolik je reakcí a komentářů). 

Navíc typicky pro Linkedin jde o zobrazení nikoliv dosah, tedy číslo do kterého se jeden člověk započítává opakovaně. A s ohledem na design Linkedin se započítává opravdu hodně. A samozřejmě to není možné získat v nějakém přehledu, prostě musíte rozklinkávat jeden příspěvek po druhém.

Existuje také Váš ovládací panel kde se dozvíte „kdo si zobrazil váš profil“, „zobrazení příspěvků“ a „výskyty ve vyhledávání“.

Vcelku zbytečné metriky. Tady samozřejmě Linkedin hraje oblíbenou hru, že sice osobní profily jsou zvýhodněny, ale nic se o nich nedozvíte, abyste mohli opravdu něco dělat, tak musíte mít firemní profil, který je ale doprovázen nutností platit.

U osobního profilu se ještě můžete podívat kolik lidí vás sleduje (a kolik jich sledujete vy). V žádné dobře použitelné podobě to ale nabízeno není. Sledovat můžete i navázaná spojení ale to už se dostáváte někam k tématu Proč nebýt LION.

Další tipy týkající se Linkedin

TIP#1843: Jak funguje newsfeed (timeline, informační kanál) na Linkedin? Jak hodně vám filtruje co sledujete? Jak zapnout chronologický newsfeed.

To, že Facebook a Instagram zásadně určují co vlastně uvidíte se snad už docela víc. Twitter tohle umí dělat také, ale lze si zvolit mezi výběrem algoritmem a přirozeným tokem všeho „co … Pokračování textu TIP#1843: Jak funguje newsfeed (timeline, informační kanál) na Linkedin? Jak hodně vám filtruje co sledujete? Jak zapnout chronologický newsfeed.

TIP#1370: Ověřují sociální sítě identitu uživatelských profilů? Jak je možné, že na Linkedin je tolik fake profilů?

Jednu věc byste měli vědět. Žádná sociální síť, tedy ani Linkedin, ani Facebook, neověřuje identitu zakládaných profilů. Kdokoliv si může založit profil na jakékoliv jméno, nahrát libovolnou profilovou fotografii a vyplnit údaje. … Pokračování textu TIP#1370: Ověřují sociální sítě identitu uživatelských profilů? Jak je možné, že na Linkedin je tolik fake profilů?

Načítání…

Something went wrong. Please refresh the page and/or try again.