@365tipu

Jak na Apple HomePod (mini): Základní věci. Čeština, soukromí, ovládání a aktivování Siri (2)

Češtinu HomePod neumí. Což je dáno tím, že ji neumí Siri (ta se totiž v HomePodu schovává). Siri můžete v Nastavení z měnit na mužský/ženský hlas, vybrat si třeba i jiný akcent v angličtině. Případně můžete vybrat jiný jazyk – němčinu, španělštinu, čínštinu, francouzštinu, japonštinu a španělštinu.

Jak potlačit aby Siri poslouchala? Snadno, „Hey Siri, stop listening„. Opět zapnout „Hey Siri, start listening“ ale musíte to aktivovat přes podržení prstu  na horní plošku na HomePodu. Jde to udělat i v Nastavení v Home/Domácnost – hledejte Listen for „Hey Siri“.

S „posloucháním“ je to tak, že extra čip detekuje „aktivační“ slova (tedy „Hey Siri“) a samotný HomePod (ani Siri) nic neposlouchá, neanalyzuje, nikam neodesílá. Pokud j i aktivujete, tak analyzuje vše co poté říkáte (a také vše co slyší v místnosti kde je). Záznam (audio) se v minulosti u Apple dostával kam neměl a bylo to součástí velké aféry (týkala se i všech ostatních tvůrců chytrých reproduktorů a asistentů). Viz Apple se omluvilo za problémy se soukromí se Siri. Nahrávky už nebude uchovávat. Uživatel bude mít na výběr – budete-li pro HomePod hledat nastavení těchto věcí, tak v telefonu v rámci Siri.

Ve výchozí podobě je aktivita Siri indikována opticky (typickým symbolem pro Siri na horní plošce). Můžete si ale zapnout akustickou indikaci v – v Home/Domácnost -> Nastavení aktivujte Sound then using Siri.

Nutno dodat, že optická indikace v  horní plošce je velmi nevýrazná a když se náhodou HomePod spustí, tak si toho nejspíš ani nevšimnete. Náhodná spuštění jsou, zejména v porovnání s Alexou, v zásadě výjimečná.

Pokud nechcete, aby se aktivita Siri ukazovala na horní plošce můžete to vypnout. Najdete v Natavení v Home/Domácnost jako Light When Using Siri.

Aktivovat Siri v HomePodu bez „Hey Siri“ je možné prostě tak, že podržíte prst na horní plošce a řeknete co chcete.

Na horní plošce jsou ještě symboly „+“ a „-“ – slouží ke změně hlasitosti. Tu můžete měnit i z iPhone/iPadu/Macu, ale o tom později.

Další díly série Jak na Homepod (mini)

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky