@365tipu

TIP#2056: Jak z Windows přehrávat zvuk na Apple HomePod (Apple TV, AirPlay)

Možná máte chytré reproduktory od Apple (HomePod), Apple TV nebo nějaké to AirPlay zařízení a k tomu počítač či notebook s Windows. A chtěli byste zvuk z Windows pustit do některého z těchto zařízení. 

Háček je, že to přímo podporované není (HomePod prostě neumí fungovat jako Bluetooth reproduktor), takže si budete muset pořídit něco, co vám to umožní. 

První částečně zdarma fungující možnost je TuneBlade  přes AirPlay můžete zvuk posílat na HomePod, Apple TV, cokoliv co umí AirPlay, ShairPort (placená verze), XBMC/Kodi či Sonos reproduktory. Stačí nainstalovat, pokud nemáte v počítači Apple Bonjour tak si ho přidá, a poté spustit a přesměrovat výstup – zařízení musí být na stejné Wi-Fi

Částečně zdarma znamená, že bez zaplacení bude vše fungovat bez přerušení deset minut, pak musíte ručně znovu aktivovat přesměrování.  9.99 USD ale není žádná zásadní částka. Při případném použití pro hraní her či čehokoliv kde vadí zpoždění si nastavte v TuneBlade real time přenos – výchozí je se zpožděním. 

Pokud chcete jen pouštět věcí z iTunes, tak stačí mít iTunes pro Windows. Ale nic víc z Windows pustit na AirPod nemůžete.

Další varianta je AirParrot 3 – umí toho trochu víc než jenom zvuk, takže i obraz, ale třeba i rozšířit počítač o “další monitor”. Cena mírně vyšší, cca 500 Kč, na 7 dní můžete zdarma vyzkoušet. 

Další možnosti (řada z nich umí jak zvuk, tak obraz/obrazovku):

Další tipy pro Apple HomePod

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky