@365tipu

Jak na Apple HomePod (mini): Jak využít HomePod jako zvonek či alarm (15)

Pokud máte v domácnost nějaká HomeKit zařízení (se kterým HomePod umí mluvit) tak můžete využít možnost Přehrát Audio pokud se na daném zařízení uděje nějaká akce – může to být například otevření dveří (aktivace čidla) nebo detekce pohybu.

V aplikaci Domácnost/Home v dolní liště klikněte na Automation (totéž můžete udělat v aplikaci Zkratky/Shortcuts kde můžete volit mezi domácí automatizací v HomePodu a osobní automatizací ve vašem telefonu či tabletu) a poté na „+“ pro vytvoření nové automatizace (případně na Create Home Automation pokud ještě žádnou nemáte).

Pokud máte nějaké zařízení schopné sloužit jako vstup (a mající potřebný senzor) tak budete mít na výběr volbu A Sensor Detects Something. Následně vyberete zařízení a kliknete na Next abyste mohli vybrat akci – tady bude například Opens nebo Motion Detectes a opět dáte Next.

Pak už vyberete HomePod, kliknete na Next a v nabídce budete mít Play Audio – vyberete si co má HomePod začít hrát, přidejte ho, nastavte případné opakování (Repeat), hlasitost (Set Custom Volume) a jak dlouho má hrát.

Ukončit případný alarm pak klasicky poklepáním na HomePod, požádáním Siri nebo vytvořením Scény pro ukončení přehrávání a přidáním mezi oblíbené do Domácnost/Home abyste to mohli dělat z telefonu.

Můžete například nechat HomePod reagovat hraním i na to, že přijdete domů (nebo kdokoliv přijde domů). Stejně tak pokud odejdete nebo spouštět určité aktivity v určitý čas.

Osobní automatizace

V osobní podobě můžete vytvářet automatizaci reagující na příchod e-mailu/SMS od určité osoby – to ale s HomePodem nesouvisí a odehrává se ve vašem telefonu.

Další díly série Jak na Homepod (mini)

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky