@365tipu

Jak na Apple HomePod (mini): Co Homepod neumí (13)

Neumí česky, ale to jsme si už říkali v jednom z dřívějších dílů. Počet jazyků je omezený, což je docela škoda. Na druhou stranu Alexa ani Google také neumějí česky. To, že neumí česky ale znamená i to, že předčítání (SMS, web, ..) není použitelné.

Není možné přenést libovolné audio z iPhone. Když například máte spuštěný Clubhouse, tak Handoff dostupný není, přepnout audio není kde. Aby bylo možné audio přenášet mezi telefonem a Homepodem tak to musí daná aplikace podporovat.

Od verze 14.4 se detekce blízkosti iPhone děje přes UWB, ale nic to platné není, stále musíte být na stejné Wi-Fi. Detekci nejde vypnout, takže kdykoliv se s telefonem přiblížíte na 20 cm od HomePodu tak vám vibruje telefon a vyskakuje dialog, který zabraňuje použití telefonu. Nelze to vypnout (jedině kompletně vypnout možnost Transfer to Homepod) a pokud máte HomePod na pracovním stole, tak je to neuvěřitelně obtěžující

Není možné se podívat co jste Homepod říkali – něco co umí například Alexa a je to velmi užitečné. Dají se tak řešit zmatené aktivace (podíváte se co Alexa rozuměla) i zkoumat nějaké minulého povely a dotazy. Přitom historie existuje a Apple s ní pracuje. Jediné co jde v Nastavení pro HomePode v Home provést je smazání

TIP: V Nastaveni/Setting -> Zpřístupnění/Accesibility -> Siri můžete aktivovat Zadávání textů pro Siri/Type to Siri je možné si zapnout zadávání otázek pro siri ručně a swype dolů zobrazuje historii otázek (jen pár posledních). Ta je ale pro konkrétní zařízení a to co prošlo skrz HomePod tam nenajdete.

Neumí konverzaci, což je opět něco, co (poměrně nedávno) začala umět Alexa. A samozřejmě, Siri je z hlasových asistentů ten (či ta) co toho umí nejméně a inteligenci moc nemá. Což obnáší i absenci schopnosti odpovídat na náhodné otázky (což Alexa i Google v nějaké míře umí).

Nehledejte ani možnost nastavit DND (nevyrušovat), tedy dost zásadní funkcí, kterou u Alexy i Google musíte nastavit, aby vás v noci náhodně neotravovala. DND by se navíc  hodilo i pro Intercom. DND částečně můžete nastavit pomocí Zkratek – vytvořte si novou s aktivitou HomePod -> Control konkrétní zařízení -> Scenes and Accesories –> vybrat místnost -> kliknout na ikonu Homepodu -> Next – Media -> Audio -> Play Audio -> Adjust Volume Only -> Set Custom Volume -> nastavte hlasitost na nulu.  Touhle zkratkou pak můžete snadno kdykoliv (ručně nebo automatizovaně) nastavit hlasitost na nulu.

Neumí přehrávat před Bluetooth, ale o tom jsme už psali také v některém z předchozích dílů. HomePod je určený pouze pro Apple zařízení a s ničím jiným komunikovat neumí (jedině pokud by to mělo AirPlay). Obnáší to i fakt, že nemá audio vstup pomoci konektoru.

Co může dost chybět je, že když si necháte od Siri něco zjistit, tak to nejde poslat do iPhone. Jediné co funguje je klasické hledání. Ale když třeba použijete „Hey Siri, where is belgium“ tak na telefonu výsledek nijak nezískáte.

HomePod také neumí vyhledávat v Podcastech (tak jak umí vyhledávat v hudbě).

Neumí uživatelské profily a tím pádem se všechny osobní věci týkají účtu, pod kterým je zprovozněn – pokud bude HomePod používat více členů rodiny, tak to může být občas trochu problém. Opět něco, co se dá (například) u Alexy nastavit.

HomePod mini neumí prostorové povědomí (spatial awareness) a tím pádem aní nejde použít pro Surround/Home theater. Velký HomePod tohle například umí s Apple TV 4K

Občas narazíte i na to, že něco není v Česku dostupné – například Apple News.

Další díly série Jak na Homepod (mini)

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky