Jak na Apple HomePod (mini): Pokročilejší věci. Reset, napájení a která Siri má přednost (3)

Potřebujete Reset homepodu? V Home/Domácnost -> Nastavení je úplně dole Reset HomePod.

Manuální reset? Vypněte HomePod (vytažením kabelu ze zdroje či zdroje ze zásuvky), počkejte 10 sekund, zapněte a držte prst na horní plošce a počkejte než bílá barva přejde na červenou. Uslyšíte tři pípnutí a Siri co říká, že dojde k resetu. A máte hotovo. Jo a pozor, kabel ze samotného HomePodu vytáhnout nejde

Zdá se vám, že HomePod divně zní? Popadněte ho a trochu s ním pohněte (třeba nahoru a dolů), vyvoláte tím novou kalibraci zvuku. HomePod obsahuje akcelerometr pro detekci změny umístění. Kalibrace trvá pár sekund.

Potřebujete HomePod přejmenovat? V Home/Domácnost jděte do Nastavení pro konkrétní HomePod, odrolujte až uvidíte jméno a přepište ho na nové.

A když už jsme u napájení – HomePod nejspíš bude mít u dodaného malého zdroje (20W) „americkou“ koncovku, takže potřebujete redukci. Alza.cz k němu rovnou dodává jednu dost slušnou. Samotný kabel každopádně končí USB-C, takže ho můžete napájet z jakéhokoliv zdroje, ten ale musí poskytnout alespoň 18W.

Pokud byste chtěli HomePod (kterýkoliv) používat s jinými telefony než Apple tak bohužel, toto není možné. Sice má Bluetooth (5.0) ale není použitelný pro samostatné připojení.

Zajímavé je, že HomePod při „Hey Siri“ má přednost před dalšími zařízeními v místnosti (tedy iPhone/iPad v zásadě). Váš telefon sice na „Hey Siri“ zareaguje zobrazením symbolu Siri, ale zpracování si převezme HomePod. Celé je to ale trochu komplikovanější, hraje roli i hlasitost, kde jste naposledy „Hey Siri“ použili.

Další díly série Jak na Homepod (mini)