@365tipu

TIP#1672: Jak na iPhone nahrát záznam telefonního hovoru?

Tohle je jedna z těch věcí, kde jablečný ekosystém prostě rozhoduje za uživatele a nahrávat telefonní hovory jim neumožňuje. Je to tak. Apple je toho názoru, že nahrávat telefonní hovory nemá být možné a proto to možné není. Pokud tedy chcete nahrávat telefonní hovory (protože jste třeba novinář a potřebujete to ke své práci), tak Apple nechce, abyste to mohli dělat a chce abyste prostě přešli na Android.

V USA a Kanadě (a pár dalších zemích) byste toto omezení mohli obejít s pomocí Google Voice – telefonní službou s telefonním číslem a vlastní funkčností pro nahrávání telefonátů. Ty se ale nenahrávají v telefonu, nahrávky hovorů najdete v účtu na Google Voice.

Vedle Google Voice existují další služby, které vám umožní záznam telefonátu – využívají ale k tomu to, že se musíte spojit skrz jejich „spojovací“ mechanismus a opět tedy není možné abyste nahrávali klasicky v telefonu.

Můžete zkusit například

Vždy ale půjde o nějakou službu telefonující „jinudy“ aby bylo možné vše zaznamenávat. Samozřejmě za peníze.

TIP: Jak na Mac OS a iPhone nahrávat volání přes (nejen) FaceTime

Elegantní řešení je si pořídit nějaké hardware pro záznam – dají se připojovat buď do sluchátkového konektoru (3.5 mm takže možná budete potřebovat redukci) nebo přes Bluetooth.

S konektorem viz například Olympus TP-8 Telephone Pick Up Microphone (14 USD/20 Euro) či elegantní Techerific DeciVibe (ve fotce v záhlaví), řešení přes Bluetooth viz například RecorderGear PR200 Bluetooth Cell Phone Call Recording Device, iPhone and Android Mobile Recorder.

Poslední možná varianta je jedině jailbreak. Cesta nevhodná.

Blížící se iOS 14 by ale možná měl konečně napravit letité záměrné opomenutí a nabídnout záznam hovorů přímo. Zda si to Apple opět nerozmyslí? Těžko říci.

DODATEK: Samozřejmě ani iOS 14 nic nového v tomto ohledu nepřinesl. Od iOS 15 to také nemůžete očekávat.

PS: Další tipy a triky pro iPhone najdete v  Tipy a triky pro Apple iOS

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky