@365tipu

TIP#1919: Jak na Mac OS a iPhone nahrávat volání přes (nejen) FaceTime

Ne, že by tedy FaceTime bylo nějak hodně používané, bohužel, ale i tak se může hodit možnost zaznamená si hovor. Žádný přímo podporovaným způsobem to nejde, tohle od Apple neočekávejte (nezapomeňte, nedovoluje vám ani záznam telefonních hovorů na iPhone).

Na Mac OS k tomu musíte využít záznam obrazovky (Command + Shift + 5, Jak na Mac OS udělat screenshot a (hlavně) jak změnit kam se ukládá) a zaznamenávat tu část obrazovky (okno) kde probíhá FaceTime volání. Tento druh záznamů dění na displeji do videa umožňuje i vybrat jaký mikrofon použít pro zaznamenání zvuku. 

TIP: Jak na iPhone nahrát záznam telefonního hovoru?

Stejným způsobem můžete zaznamenávat i jakékoliv další chatovací/video aplikace, které přímo neumožňují záznam.

Na iPhone to vlastně uděláte stejným způsobem – pomocí záznamu obrazovky (Screen Recording, viz Od iOS 11 je možné nahrávat dění na displeji. Stačí spustit nahrávání v Ovládacím centru a Jak udělat screenshot na iPhone či iPadu? Jak nahrávat dění na obrazovce).

Postačí vyvolat Ovládací Centrum/Control Center a tam najít ikonku pro záznam (bílé kolečko s kruhem okolo) – to aktivuje po pár sekundách záznam a vlevo nahoře uvidíte červenou indikací probíhajícího záznamu – můžete využít pro ukončení záznamu. 

Na iPhone to ale má jeden zásadní problém – záznam je pouze obrazový, není zaznamenáváno audio (zvuk). Opět zde platí to, že Apple prostě odmítá uživatelům něco takového umožnit. 

Klasicky nezapomeňte, že nahrávat hovory/volání s někým cizím vyžaduje souhlas účastníků.

TIP: Tipy a triky pro Apple iOS a  Jak na Mac OS jsou místa, kde najdete další kupu tipů a triků

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky