@365tipu

Od iOS 11 je možné nahrávat dění na displeji. Stačí spustit nahrávání v Ovládacím centru

iOS 11 přinesl hodně zásadní novinku, možnost nahrávat dění na displeji. To co je řešeno v tipu Jak udělat screenshot na iPhone či iPadu? Jak nahrávat dění na obrazovce už je podstatně jednodušší nepotřebujete žádný extra software či propojení na počítač.

Nově stačí zobrazit Ovládací Centrum//Control Center a kliknout na ikonku pro záznam obrazovky (plné kolečko uprostřed a kolečko okolo). Pokud na ni jenom kliknete, začne běžet odpočítávání a budete mít tři sekundy abyste se dostali tam, kde chcete nahrávat – nahrávání pak prostě běží, dokud ho v Ovládacím Centru na stejné ikonce (bude červená) nezastavíte.

2017-09-28 08.52.15.png

Pokud na ikonce podržíte prst, tak se zobrazí možnost zapnutí mikrofonu – můžete tak k samotné nahrávce přímo přidávat mluvený doprovod. Spuštění je pak stejné, kliknete na Start Recording a máte tři sekundy.

2017-09-28 08.52.05.png

Co ještě vědět?

  • Po kliknutí na spuštění nahrávání ho není možné zastavit, musíte počkat na zahájení a pak bude fungovat zastavení. Vytvoří vám to, samozřejmě, malé video, takže si ho potom případně smažte
  • Nahrávání není možno pozastavit a poté opět spustit.
  • Běžící nahrávání poznáte i podle toho, že horní stavová lišta bude červená a ukládá se v této podobě do videa
  • Nahrávky se ukládají do složky Videos/Videa v rámci Photos/Fotky aplikace
  • Na konci videa budete mít zaznamenané i zobrazení Ovládacího centra s vypnutím nahrávání

Pokud ikonku pro nahrávání obrazovky (screen recording) v Ovládacím centru nemáte, tak si ji přidejte. Jak na Ovládací centrum v iOS 11 zjistíte v Ovládací centrum (Control Center). Jak na něj. A pozor, v iOS 11 je radikálně jiné.

Nezapomeňte, že video může být poměrně velké. Výše přiložené video je 15 sekund záznamu a má přes 8 MB. Pokud budete zaznamenávat nějakou hru, tak počítejte s horšími možnostmi komprese a tím i podstatně větší velikostí výsledného videa.

TIP:  Další tipy a triky pro iOS najdete v  Tipy a triky pro Apple iOS

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky