@365tipu

TIP#1654: Jak v Excelu nebo Google Sheets skočit na poslední řádku kde jsou data

Je vlastně docela s podivem, že Google ani Microsoft do svých tabulkových procesorů nedali nějakou snadnou možnost jak se dostat na poslední řádku kde jsou nějaká data. Tedy na „konec“ tabulky. K dispozici je totiž pár klávesových zkratek, ale vždy je budete muset nějak zkombinovat abyste dosáhli konce dat spolehlivě.

Ctrl-Down (pro Mac je to Cmd+Down) přesune na poslední řádku s daty před prázdnou řádkou.Což u tabulek neobsahujících prázdné řádky funguje dobře, ale pokud máte v tabulce prázdné řádky, tak se na konec tabulky prostě nedostanete. Tedy bez opakovaného použití.

Ctrl-Up přesune kurzor do první řádka s daty, pod kterou je prázdná řádka.

Můžete to zkusit zkombinovat s

Ctrl-End přesune kurzor na poslední buňku v tabulce – tu nejvíce vpravo, samozřejmě. U Google Sheets to docela funguje, ale u Excelu to skončí na absolutně šílené řádky a sloupce, protože tam se tabulky „neprodlužují“ dle potřeby.

Ctrl-Home přesune kurzor na první buňku v tabulce – což bude ve většině případů A1 (prostě první viditelný sloupec a první viditelná řádka)

End umístí kurzor na poslední buňku v řádce co obsahuje data

Home umístí kurzor na první buňku v aktivní řádce.

Pokud se tedy chcete dostat na poslední řádku kde jsou data, tak můžete použít posloupnost Ctrl+End (dostanete se zcela dolů) -> Home (dostanete se na počátek oné poslední řádky) a pak Ctrl+Nahoru pro přesun na „konec tabulky“

Další tipy a triky pro Google Sheets či Excel

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky