@365tipu

TIP#1392: Jak v Google Sheets (Tabulkách Google) i Excelu označit řádek či sloupec

Pokud si budete teď myslet že řešit něco tak prostého a jednoduchého jako označení řádku či sloupce v Tabulkách Google (platí i v Excelu) není potřeba, tak bohužel. Další tip vyvolaný tím, že potkáte člověka, co vůbec netuší, jak se dá něco takového udělat.

Vybrat jeden řádek či sloupec je jednoduché – prostě kliknete na číslo řádky či písmeno sloupce – tím dojde k výběru řádku či sloupce. Výběr se zruší umístěním kurzoru kamkoliv jinam nebo výběrem jiné řádku/sloupce. Výběr jedné řádky pomocí klávesnic je Shift + mezerník, výběr jednoho sloupce pomocí klávesnice je Ctrl + mezerník. V takovém případě se vybere řádek/sloupec podle buňky ve které jste nechali kurzor.

TIP: Jak v Google Sheets (Tabulky Google) třídit podle sloupce

2019-07-07 12_01_10-Window.png

Vybrat více různých řádků či více různých sloupců je také jednoduché – vyberte první řádek (či sloupec) a pak držte Ctrl/Command a klikejte na další chtěné řádky (či sloupce). Samozřejmě není možné vybrat kombinace řádků a sloupců.

Vybrat více řádků či sloupců co jdou po sobě začíná opět výběrem prvního řádku (či sloupce) a poté podržte Shift a klikněte na poslední řádek (či sloupec). V tomto případě můžete vybírat i myší – klikněte na první řádek (sloupec) a nepouštějte stisknuté tlačítko myší a pokračujte tažením po řádcích či po sloupcích.

Další užitečné tipy pro Google Sheets či Excel

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky