@365tipu

TIP#1637: Co vše se zálohuje do iCloudu z iPhone/iPadu

Zálohujete váš iPhone (iPad) do iCloudu? Měli byste, nikdy nevíte, kdy ho budete potřebovat obnovit. Nebo kdy si koupíte další zařízení a budete chtít „naklonovat“ abyste si ušetřili práci s kompletním zprovozněním.

Kontakty pokud používáte iCloud účet jako výchozí.

Kalendář opět pro záznamy, které jsou provedeny pomocí vašeho iCloud účtu. Pokud máte do kalendáře v telefonu připojené další kalendáře (například z Google) tak ty součástí zálohy nejsou.

Poznámky ze všech zařízení

iWork aplikace tedy všechny dokumenty z Pages, Keynote a Numbers.

TIP: Jak zálohovat iPhone/iPad? A kdy je dobré zvolit lokální zálohu?Jak najít a odstranit či zálohovat zálohu iPhone/iPadu v počítači

Fotografie za předpokladu, že jste v Nastavení -> Fotky povolili fotky na iCloudu. Na iCloud pak míří vše z Camera Roll

Hudba za předpokladu, že máte povolenou Apple Music Library tak se do iCloudu dostane i lokální hudba ze zařízení. Hudba z Apple Music se nezálohuje, při obnově je znovu stažena, takže ji také nemusíte získat zpět pokud už není k dispozici.

iCloud Drive jako takový, tedy složky a soubory uložené na iCloud. Hlídejte si abyste neukládali do lokální části (On My iPhone či On My iPad)

Data z aplikací která se v pojetí Apple ukládají odděleně od běžného úložiště. Samotné aplikace se nezálohují, při případně obnově budou znovu staženy z App Store a může to znamenat i to, že některé z nich již nemusí být možné získat zpět.

Nastavení zařízení tak aby obnovení vrátilo zpět, co jste měli. Včetně rozložení ikon na plochách, propojené účty, řada dalších nastavení a dat. Obnovení zálohy z iPadu na iPhone (nebo z iPhone na iPad) rozložení ikon na ploše neobnoví.

TIP: Váš iCloud je možné vidět i na webu – na iCloud.com se můžete přihlásit a najdete tam přístup k většině věcí – poště, kontaktům, kalendářům, fotkám. úložišti, poznámkám, upozorněním, kancelářským aplikacím Pages/Numbers/Keynote – ty jsou přístupné přímo pro použití na webu (podobně jako Office365 nebo Google Docs/Sheets)

Messages/Zprávy v  SMS/MMS podobě i poslané přes iMessage samotné.

Historie nákupů z App Store/iTunes není ani tak zálohovaná jako ve skutečnosti uložená u Apple

Apple Watch zálohy se také ukládají do iCloudu. A jde je použít pro obnovení samotných hodinek

Data o zdraví se zálohují ve více zabezpečené podobě (a týká se to jenom iPhone, na iPadu je mít nemůžete).

Záložky ze Safari se nejen zálohují, ale také synchronizují napříč zařízeními

TIP: Co to obnáší uvést iPad do výchozího stavu a obnovit z iCloudu?

Hlasové poznámky (Voice Memos) se také ukládají do  iCloudu.

Heslo grafického záznamníku (což možná ani nevíte co je)

Výše uvedené se může mírně lišit podle verze iOSu – hlasové záznamy se například zálohují až od OS 11, historie volání až od iOS 10.  Některé z výše uvedených se ve skutečnosti nezálohují, jsou přímo v iCloudu (typicky Kontakty, Kalendáře, apod). Stejně tak je to u Fotek a zpráv pokud zapnete Fotky ny iCloudu/Zprávy na iCloudu.

20200513_164645000_iOS.jpg

To co se zálohuje můžete ovlivnit tím, že zapnete/vypnete použití iCloud pro konkrétní aplikace – v Nastavení -> Váš účet -> iCloud.  Tam najdete i kolik iCloudu co zabírá, včetně velikost záloh.

Pokud byste dělali lokální zálohy do počítače a chtěli změnit kam se ukládají tak mrkněte do Jak změnit místo ukládání záloh iPhone/iPadu v Mac OS i ve Windows

TIP: V Tipy a triky pro Apple iOS (iPhone, iPad i Apple Watch) najdete záplavu tipů a triků pro jablečné věci.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky