@365tipu

TIP#578: Jak najít a odstranit či zálohovat zálohu iPhone/iPadu v počítači

Pokud jste si pořídili iTunes a zálohujete svůj iPhone či iPad do počítače a nikoliv do iCloudu, tak je dobré vědět, že něco takového může po čase představovat ne zcela zanedbatelné množství zabraného disku. Pokud potřebujete tyto zálohy smazat či zálohovat/přenést jinam, tak je dobré vědět kde jsou.

Windows: C:\Users\[uživatel]\AppData\Roaming\Apple Computer\MobileSync\Backup\ (tedy za předpokladu, že systémový disk je C:)

OS X: ~/Library/Application Support/MobileSync/Backup/

TIP: Ve Windows je možné složku Backup pomoci Junction přesunout kamkoliv jinam. Docela dobré, pokud nechcete mít spoustu záloh na systémovém disku. V MacOS to můžete udělat také, jak na to se dozvíte v Jak změnit místo ukládání záloh iPhone/iPadu v Mac OS i ve Windows

Ve výše uvedené složce najdete další složku – ta jménem odpovídá UDID vašeho iPadu/iPhone (můžete najít přes Serial Number v iTunes nebo přímo v Nastavení/Settings vašeho zařízení). Poslední záloha přitom má přímo jméno tvořené UDID, starší jsou UDID doplněné o datum. A každá záloha je plnou zálohou vašeho zařízení, takže může mít až tolik GB, kolik paměti má vaše zařízení (nejsou inkrementální).

Smazání zálohy je poměrně snadné, ale můžete to udělat o tak, že přejdete do výše uvedené složky a smažete příslušné složky se zálohami. Což musíte udělat ve Windows (tamní iTunes to neumí) a můžete udělat v OS X (kde ale můžete mazat zálohy i v iTunes, přes Preferences -> Devices).

Přesun zálohy je možné provést stejně jako smazání, ve Windows přesuňte složku kamkoliv chcete, v OS X buď přesuňte složku, nebo použijte iTunes. Přesunem samozřejmě přestane být dostupná pro obnovení, ale pokud ji vrátíte na původní místo, stane se opět dostupnou.

TIP: Jak zálohovat iPhone/iPad? A kdy je dobré zvolit lokální zálohu? a Co vše se zálohuje do iCloudu z iPhone/iPadu

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky