@365tipu

TIP#1573: Jak v Google Docs porovnat dokumenty

Porovnat dva dokumenty je jedna z velmi užitečných a potřebných funkcí u dokumentů ale i tabulek. Dobrá zpráva je, že v Google Docs je to nově přímo k nalezení v menu – Tools/Pomůcky -> Compare Documents/Porovnat dokumenty.  Stačí otevřít dokument, přes menu otevřít druhý dokument a získat srovnání. Můžete srovnávat s nebo bez komentářů.  Při výběru si můžete vybrat komu se mají rozdíly připsat jako autorovi.

2020-03-22 14_07_46-SOPA for Dummies - Google Docs.png

Porovnání se otevřen jako nový dokument – rozdíly se objeví jako návrhy na změny a můžete je postupně zpracovávat (přijmout nebo odmítnout) klasicky na pravé straně a vidět vyznačené přímo v dokumentu. Zjištěné rozdíly můžete i komentovat.

Výsledný dokument se ukládá do hlavní (root, kořenové) složky na vašem Disku a jmenuje se „Comparsion of soubor1 & soubor2„. Nezapomeňte si ho tedy před dalším použitím přemístit tam kam opravdu patří.

TIP: jak to dělat v Excelu je popsané v Jak porovnat dva soubory Excelu? a mimochodem Excel to opravdu neumí, stejně jako to neumí Google Sheets. Word ano, tam to najdete, podobně jako v Google Docs, v menu.

Další užitečné tipy pro Google Docs

 

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky