@365tipu

TIP#1503: Jaká je maximální velikost dokumentu ve Wordu?

Chystáte se v Microsoft Wordu vytvořit opravdu hodně velký dokument? Pak byste měli vědět, že má nějakou maximální velikost určenou přímo od Microsoftu. A pak také samozřejmě nějakou maximální praktickou velikost, přes kterou byste spíš neměli jíst.

Základní maximum pro Word je 32 MB čistého textu. Což platí pro dokument bez obrázků, opravdu jenom text a formátování.

Druhé maximum je 512 MB a platí pro dokument ve kterém jsou vloženy objekty – nejčastěji samozřejmě obrázky, ale může jít i cokoliv dalšího.

2019-12-05 18_55_10-{D__Daniel_Disk Google_365tipu_BOOKS} - Far 3.0.3367 x64.png
První pokus mít vše z @365tipu v jednom Word dokumentu následovaný zakládáním dalších pokaždé když dosáhne velikost zhruba 30MB.

Vše popsané je dáno Microsoftem a najdete to v Operating parameter limitations and specifications in Word kde najdete i řadu dalších omezení – počet stylů, počet pod dokumentů v master dokumentu (255) a také to, že výše uvedených 512 MB je maximální velikost souboru, který Word dokáže otevřít.

Realita je , že oněch 32 MB byste se měli držet i v případě, kdy v dokumentu jsou obrázky. Praktická únosná velikost je okolo 20 MB, budete-li pracovat s dokumentem větším, tak můžete narazit na problémy – nejčastěji ty, že Word prostě spadne nebo kousne.

Pokud by se vám dostal do rukou DOCX větší než 512 MB tak ho rovnou neotevřete, ale můžete ho rozbalit (je o ZIP archiv) a odstranit z něj nějaké obrázky či vložené objekty tak abyste se vešli do 512 MB.

TIP: Jaká je maximální velikost tabulky v Excelu?

Další užitečné tipy pro Microsoft Word

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky