@365tipu

TIP#1465: Jak ve Windows 10 vidět všechny ikonky v panelu nástrojů? Jak skrýt nechtěné?

Panel(y) nástrojů určitě znáte, ve výchozím stavu je to ona lišta s tlačítkem vyvolávajícím dlaždice, pruhem kam si můžete připnout programy a aplikace pro usnadnění spouštění a zcela vpravo najdete část s ikonkami běžících aplikaci – té se říká System tray (systémová lišta, v českých Windows též Oznamovací oblasti) a tak trochu si žije vlastním životem. Ikonky se v ni objevují, některé zůstávají viditelné, jiné se přesouvají pod šipku (musíte kliknout abyste je viděli).

2019-08-03 08_07_06-Nastavení.png

Co když ale chcete vidět v liště všechny ikonky? Či snad chcete ovládat co vidět bude a co nikoliv? Je to snadné, stačí v Nastavení/Settings -> Přizpůsobení/Personalization -> Hlavní panel/Taskbar a odrolujte dolů na Oznamovací oblast/Notification area a jít do Vybrat, které ikony se budou zobrazovat na hlavním panelu

2019-08-03 08_06_01-Nastavení.png

Tam můžete použít  volby pro výběr toho co chcete mít viditelné a co nikoliv,  případně  využít Vždycky zobrazovat všechny ikony v oznamovací oblasti pokud chcete vidět všechny. V takovémto případě ale pozor na to, že se vám tam možná nebudou chtít vejít – může jich být opravdu hodně. V takovém případě je lepší nezapínat „všechny“, ale nastavit si co má být vidět a co nemá být vidět.

TIP: V Proč mám hlavní panel (lištu nástrojů) ve Windows nahoře. A co s panely ve Windows 10 zjistíte, že osobně používám onu lištu zásadně přesunutou nahoru

2019-08-03 08_07_27-Nastavení.png

Podobně užitečná je volba Zapnout nebo vypnout ikony systému – tam můžete potlačit některé ze systémových ikonek, které nechcete vidět. Lze tam například vypnout i zobrazování času a data v liště (o tom už byla řeč v Kde ve Windows 10 vypnout či zapnout zobrazení data a času v panelu nástrojů?).

2019-08-03 08_17_57-Nastavení.png

Jedna z ikonek je ale úoněkud jinde, zpět v počátečním Přizpůsobení/Personalization -> Hlavní panel/Taskbar musíte odrolovat ještě níže a tam najdete Lidé a možnost vypnout jednu z nejzbytečnějších ikonek a funkcí ve Windows 10 (viz Windows 10 Fall Creators Update přinesl aktualizaci People App (Lidé). Zůstává otázka, proč vlastně).

Pár dalších tipů týkajících se panelů nástrojů

 

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky