Windows 10 Fall Creators Update přinesl aktualizaci People App (Lidé). Zůstává otázka, proč vlastně

People App (Lidé) je nová aplikace ve Windows 10 Fall Creators Update. Nedělá vcelku nic jiného, než že v panelu máte její ikonku a můžete si ji spustit, abyste is následně vyvolali Skype nebo poštovního klienta a někomu poslali zprávu. Naštěstí je možné ikonku vypnout kliknutím pravým tlačítkem na panel a vybrat Zobrazit tlačítko Lidé/Show People button.

2017-12-08 10_50_27-_@Feedit.cz_ (1) - daniel@justit.cz - JustIT.cz Mail.pngMicrosoft si s People/Lidé představuje, že by mělo dojít k vytvoření komunikačního hubu – v jenom místě byste tak měli vidět zprávy z více aplikací i psát zprávy (nedochází k přímému spuštění oné aplikace, vše se to odehrává v onom malém okénku. U aplikací to aktuálně znamená Xbox, Email a Skype (a vyvolání Lidé pro správu kontaktu).

A jakkoliv je možné aby se zapojily i další, tak k tomu nedošlo – Twitter, Messenger, Facebook tady nenajdete, stejně tak ne WhatsApp či něco co je opravdu hodně používané.

Vedle ikonky Lidé si často používané kontakty můžete připnout také přímo na Panel. Představa Microsoftu je, že jim budete moci posílat emotikony, ale celé je to stejně kostrbaté – musíte totiž vybrat kontakt, vybrat (třeba) Skype a pak poslat emoji.

2017-12-08 10_51_16-Nastavení.png

Lidé v panelu má ještě pár nastavení v Nastavení -> Přizpůsobení -> Hlavní panel.

Mimo to samozřejmě existuje samostatná aplikace Lidé, tu už máte ve Windows 10 déle. Slouží hlavně ke správě kontaktů a ty se do ní většinou dostávají z připojených služeb – zejména Hotmailu. Nově byla rozšířena i o funkčnost právě zde popsanou.

2017-12-08 10_55_04-docekalova@hotmail.com ‎- Windows Moji blízcí.png
Klikněte na určitý kontakt, dostanete na výběr kudy s ním chcete komunikovat.

Dejte si pozor, kontakty se na Panel připínají už jenom tím, že s nimi začnete komunikovat.

2017-12-08 10_57_31-Pošta.png
A když si vyberete poštu, můžete rovnou psát zprávu.

 

Související téma najdete v Jak ve Windows 10 potlačit rozpoznávání a detekci obličejů? – ve fotkách totiž můžete hledat právě „lidi“, jak jinak.

 TIP: ‣ Vše co jste chtěli vědět o Windows 10 obsahuje stovky tipů pro všechny verze Windows