@365tipu

iPadOS/iOS 13: Změny v App Store a hlavně, kde se teď aktualizují aplikace?

U App Store aplikace pro iOS je už poměrně tradiční, že s novými verzemi se stala spíš obrázkovými omalovánkami a zhoršuje se v použitelnosti. V iOS 13 tomu není jinak, možnost aktualizovat aplikace se totiž poněkud schovala. A až ji najdete, tak zjistíte, že je ještě hůře použitelná.

Beze změn je přepínání mezi DnesHryAplikace. Novinkou je Arcade dublující trochu hry – ale tady jde o další zdroj peněz pro Apple – měsíční předplatné za hry.

2019-09-26 19.42.36.jpg

Nic se nezměnilo ani ve Hledat – stále to hledá aplikace buď „jenom pro iPhone“ nebo „jenom pro iPad“. Vlastníkům iPhone tohle nevadí, ale pokud máte iPad, tak je to jedna z nedomyšlených věcí.

Aktualizace aplikace je nově odsunuta pod ikonku vašeho profilu (ikonka vpravo nahoře). Což nejen prodlužuje cestu kdykoliv to budete potřebovat, ale provedení je v malé nepřehledné podobě.

2019-09-26 19.43.11.png

Jedna nová dobrý věc tu ale přeci jen je. Po mnoha a mnoha letech je odtud ihned možné smazat kteroukoliv z aplikací – na její řádce prostě popotáhněte prstem doleva a klikněte na červené Smazat.

2019-09-26 20.41.37.png

iOS 13.1 podle všeho opět oživil starou známou chybu, kdy se aplikace neaktualizují automaticky a musíte to vyvolat ručně.

2019-09-26 20.45.42.png

Dejte si i pozor na další nepříjemnou novinku – v Nastavení -> iTunes a App Store -> Mobilní data je nově povoleno stahovat aplikace pod 200 MB (a ještě to tam je podivně v češtině popsané). Pokud nechcete brzy přijít o FUP  nastavte si Vždy se zeptat.  Nebo si to vypněte zcela.

Tohle dokonce funguje i tak, že pokud se nějaká aktualizace nedokončí na Wi-Fi tak se po připojení na mobilní Internet dokončí (a nemáte jak to zastavit).  Tak trochu to ale vypadá na další bug v iOS 13.

—-

Přehled co vše je nové v iPadOS 13 najdete  v iPadOS 13: Co je nového v tabletové verzi iOSuSamostatný velmi dlouhý souhrn v iOS 13: Co je nového, co se změnilo a co byste měli vědět popisuje vše co se týká novinek a změn v iOS13 jako takovém. Což znamená, že jde i o věci, které fungují na iPadu.

 

 

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky