@365tipu

Jak nastavit Recommended Troubleshooting/Doporučené řešení potíží ve Windows 10?

Od Windows 10 verze 1903 (Co nového je ve Windows 10 May 2019 Update? Velký přehled) se objevila nový funkčnost v podobě automatických řešení problémů – najdete v Nastavení -> Aktualizace a zabezpečení -> Odstranit potíže -> Nastavení doporučených postupů pro řešení problémů (což ve skutečnosti vede na Diagnostika a zpětná vazba z Soukromí).

2019-07-21 09_35_55-Nastavení.png

Právě tam si můžete vybrat, jak se řešení potíží bude chovat – zda se má ptát než k němu dojde, zda k tomu má dojit automaticky, zda vás má alespoň informovat, že něco takového proběhlo. Měli byste vědět i to, že tohle bude fungovat lépe pokud necháte Windows (je to na to samém místě o kus výše) shromažďovat úplná diagnostická data.

Tahle nová funkčnost je tak trochu pokračování původní Fix-it aplikace, kterou jste si mohli do Windows (i v předchozích verzích) stáhnout a použít pro řešení některých problémů. Později se tohle stalo součástí „troubleshooterů“ ve Windows 10, ale až verze 1903 (tedy May 2019 update) přinesla to, že řešení potíží se může spouštět automaticky – na základě toho, že Windows zjistí nějaké potíže, které by daný „troubleshooter“ mohl vyřešit.

Stále platí, že Nastavení -> Aktualizace a zabezpečení -> Odstranit potíže můžete jednotlivé odstraňovače potíží spouštět sami – dříve to bylo na trochu jiném místě,  ale od Windows 10 Creators Update, tedy od dubna 2017 je to na zde popsané – viz Kde ve Windows najdete Poradce při potížích (Troubleshooters)?

Co se výše popsaného nastavení týče, asi není od věci to mít nastavené do „zeptat se před spuštěním“. Přeci jen je dobré vědět, že Windows chtějí nějak čarovat s počítačem. Možnost výběru ale nebudete mít, pokud půjde o kritickou nápravu. Ta se prostě spustí.

TIP: Všechno co jste chtěli vědět o Windows 10. A Windows vůbec je přehled všech tipů a triků týkající se Windows

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky