@365tipu

Kde ve Windows najdete Poradce při potížích (Troubleshooters)?

V Jak ověřit integritu systémových souborů ve Windows a opravit je? Pomocí SFC najdete informaci o dvou velmi užitečných nástrojích na řešení problémů s Windows – SFC a DISM. Existuje ale ještě třetí možnost, Poradci při potížích neboli Troubleshooters jsou k nalezení v Ovládacích panelech (Control Panels) -> Zabezpečení a údržba -> Poradce při potížích. A málokdo tuší, že tam něco takového (užitečného) vůbec je. Co navíc, od Windows 10 Creators Update se to ještě trochu přesunulo (ale o tom až níže)

2016-08-19 12_18_18-Všechny kategorie.png

Až se tam podíváte, tak si vlevo klikněte na Zobrazit vše abyste se dostali ke kompletnímu přehledu a mohli si tak lépe případně vybrat. A to je vlastně všechno, stačí jen najít odpovídajícího poradce a spustit ho. Nezaručuje sice zázračné vyřešení problémů, ale v řadě případů může pomoci.

TIP: Vedle SFC a DISM samozřejmě existuje i nejzákladnější pomůcka chkdks, mrkněte do Jak se opravují Windows 10? Kdy zvolit CHKDSK, SFC a DISM

Kde jsou Poradci při potížích ve Windows 10 Creators Update

Ve Windows 10 Creators Update (velká aktualizace z dubna 2017) se Poradci při potížích přestěhovali a jsou dostupní podstatně lépe. Win+I -> Aktualizace a zabezpečení -> Odstranit potíže.

2017-04-11 16_29_41-Nastavení.png

Je dobré vědět, že původní umístění je stále k dispozici, je jenom na vás, které se vám bude chtít používat.

Od května 2019 (nová verze 1903) jsou v troubleshooterech podstatné změny, viz Jak nastavit Recommended Troubleshooting/Doporučené řešení potíží ve Windows 10?

TIP: Jak často restartovat telefon, tablet, počítač? Jak poznat kdy je to vhodné?

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky