@365tipu

TIP#1313: Jak odinstalovat Skype UWP aplikaci z Windows 10

Pokud nechcete ve Windows 10 mít nainstalované Skype v UWP (Universal Windows Program) podobě, tak nemusíte. Nikdo se vám nebude divit, protože jde o software s nikdy nekončící záplavou chyb a s velmi omezenými možnostmi. Navíc, pokud Skype v počítači necháte, tak je běžné, že se spouští a nelze ukončit (musíte se odhlásit, to je jediné co pomůže).

Jakkoliv to zní skoro neuvěřitelně, Skype UWP aplikaci je možné odstranit klasickým způsobem – najdete si ji ve Start Menu nebo její dlaždici, kliknete pravým tlačítkem myši pro vyvolání menu a zvolíte Uninstall/Odinstalovat.

TIP: Hodně se bude hodit Jak ve Windows vypnout Skype? Jak zamezit automatickému spuštění Skype?

Případně můžete jít přes Nastavení -> Aplikace -> Aplikace a funkce a počkejte na zobrazení seznamu a najděte Skype a odinstalujte. Můžete tady najít případně i klasické „desktopové“ Skype, která možná v počítači máte. Ani to ale nemá smysl v počítači nechávat.

2019-03-13 07_21_16-Nastavení.png

Případné vráceni Skype UWP do počítače je snadné, stačí otevřít Microsoft Store a Skype znovu nainstalovat.

TIP: Existuje i webová verze Skype. Najdete ji na web.skype.com a může se hodit, pokud už nechcete nikdy mít Skype v počítači (dobrá volba, rozhodně). Jen pozor, nefunguje ve Firefoxu ani Opeře. Místo Skype se ale hodí něco jiného, viz Jaké jsou alternativy pro Skype? Co použít pro telefonování a videotelefonování?

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky