@365tipu

Jak ve Windows vypnout Skype? Jak zamezit automatickému spuštění Skype?

Tenhle tip se vám možná bude zdát divný, ale ono je celé Skype poměrně dost divné. Zejména pokud si ho nainstalujete na tabletu s Windows 10, kde se poměrně špatně ovládá. Jediná možnost jak vypnout Skype a ukončit ho totiž je, že vyvoláte menu na Skype v hlavním panelu a tam vyberete Ukončit Skype.

Snímek obrazovky (26)

Ta zběsilost, kterou Microsoft vyrobil jako „desktopovou“ verzi pro Windows totiž prostě běží pořád a pořád. Samozřejmě se spustí automaticky po restartu systému. A samozřejmě pouhé odhlášení ukončení nepřinese, stejně jako to, že Skype prostě zavřete.

Snímek obrazovky (27)

Paradoxně v samotném Skype žádná možnost zavření není. Odhlásit se v menu (pod Skype) to nedělá, stejně jako Zavřít v totožném menu. Prostě vždy musíte přes ikonku v Hlavním panelu.

Pokud chcete zamezit automatickému spuštění, tak k tomu je cesta přes Nástroje -> Nastavení -> Obecná nastavení a tam zrušit zaškrtnuté Spustit Skype při startu Windows. A nezapomeňte kliknout na Uložit. Výchozí nastavení po instalaci je, že se Skype bude automaticky spouštět.

2017-05-23 08_36_55-Skype™‎ - Nastavení.png

Skype ve Windows 10 Creators Update [23.05.17]

Zatímco předchozí platí pro Skype do roku 2017, nově jsou věci mírně jinak a Microsoft asi pochopil, že program co nejde ukončit není to pravé ořechové. Ale pozor, pro klasickou verzi Skype je vše při starém, takže s tím pochopením to tak vážně neberte.

Ve Windows 10 Creators Update je nativní Skype, které je podstatně méně přeplácané než běžné Skype – a jde klasicky zavřít.

2017-05-23 08_24_59-Skype.png

Klasické Skype“ si do Windows 10 Creators Update můžete stále pořídit stažením a instalaci (pozor na snahu změnit vyhledávač a výchozí prohlížeč).

2017-05-23 08_31_18-Skype™‎ [1] - ddocekal@hotmail.com.png

Klasické Skype se stále nedá ukončit v menu, to ani nezkoušejte – Odhlásit vás pouze odhlásí a Zavřít jen minimalizuje okno – Skype zůstane otevřené (jak v liště tak jako ikona v panelu). Ani křížek vpravo nahoře Skype nezavře.

Stále platí, že Skype můžete opravdu zavřít jen tak, že pravým tlačítkem kliknete na Skype  panelu (nebo na ikonku v panelu) a vyberete Ukončit/Ukončit Skype.

V Jak odinstalovat Skype UWP aplikaci z Windows 10 najdete nejjednodušší řešení problému. Prostě Skype dejte z počítače pryč.

TIP: V Jaké jsou alternativy pro Skype? Co použít pro telefonování a videotelefonování? najdete další chatovací aplikace, ale spíš takové, které umí hlasové a video telefonování

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky