TIP#1771: Co to je Skype Meet Now/Sejít se hned ve Windows 10 a jak se toho zbavit

Poslední aktualizace Windows 10 vám (opět) aktivuje (část) Skype aniž byste to chtěli. Do panelu nástrojů vám nadělí ikonku „Sejít se hned„. Chybí možnost kompletního odinstalování, jediné co můžete udělat je skrýt ikonku (v menu má Skrýt/Hide) případně v Nastavení ji vypnout. Pokud se divíte proč Microsoft buduje Teams a současně Skype Meet Now tak vítejte do klubu.

Microsoft se prostě rozhodl zkusit těžit z vlny popularity aplikací jako je Zoom a Skype Meet Now (Sejít se hned) natvrdo zabudoval do Windows 10. V počítači přitom vůbec nemusíte mít Skype – pokud chybí, Skype Meet Now spouští Skype Web v Chromum Edge.

Tahle zbytečně místo zabírající ikonka v liště je tedy jenom spuštění Skype – přidat se či vytvořit Meeting/Schůzku musíte už v něm.

Trvalé potlačení hledejte ve Nastavení/Settings (Win+I) -> Přizpůsobení/Personalization -> Hlavní panel/Taskbar -> Zapnout nebo vypnout ikony systému/Turn system icons on or off.  Dole pak najdete Sejít se hned/Meet now a možnost zapnout/vypnout (on/off).

TIP: Další tipy a triky pro Windows a Windows 10 najdete v ‣ Vše co jste chtěli vědět o Windows 10

Další tipy týkající se Skype

TIP#1313: Jak odinstalovat Skype UWP aplikaci z Windows 10

Pokud nechcete ve Windows 10 mít nainstalované Skype v UWP (Universal Windows Program) podobě, tak nemusíte. Nikdo se vám nebude divit, protože jde o software s nikdy nekončící záplavou chyb a s velmi omezenými možnostmi. Navíc, pokud Skype v počítači necháte, tak je běžné, že se spouští a nelze ukončit (musíte se odhlásit, to je … Pokračování textu TIP#1313: Jak odinstalovat Skype UWP aplikaci z Windows 10

TIP#785: Existují nějaké menší verze Facebooku, Twitteru, Skype, Instagramu?

V Nebere vám hlava 210 MB velký Facebook v mobilu? Zkuste alternativy můžete najít menší a ohleduplnější alternativy pro aplikaci Facebooku. Tu co do starších a méně hutně pamětí vybavených mobilů a ni nedostanete. A také tu, co vám spolehlivě bude požírat datové připojení tak, že za chvíli internet v mobilu umře.

TIP#700: Kde u Microsoftu smazat vaše nashromážděné osobní informace?

Pokud používáte Google, tak už asi víte, že existuje hodně rozsáhlá možnost jak se podívat, co všechno o vás Google ví (hlavně přes myaccount.google.com) . Ale také, že je možné tyto informace mazat (viz Jak zjistit, co všechno o vás Google ví? A co si o vás myslí?). Microsoft delší dobu nic tak podobně obsáhlého … Pokračování textu TIP#700: Kde u Microsoftu smazat vaše nashromážděné osobní informace?

Čím ve Windows 10 nahradit Windows Essentials?

Osobně jsem Windows Essentials kdysi nainstaloval, abych posléze zjistil, že je vlastně k ničemu nepotřebuji a že, jak jinak, zabírají dost neuvěřitelné množství místa. Takže později, při občasném velkém úklidu, došlo na odinstalaci a do Windows 10 to ani nepřežily. Pokud je ale používáte, tak byste měli vědět, že končí k 10. lednu 2017. Ale … Pokračování textu Čím ve Windows 10 nahradit Windows Essentials?

TIP#601: Jaké hlasově chatovací aplikace se používají pro hraní her?

Pokud jste někdy hráli nějaké ty hry kde hrají lidé s lidmi (či lidé proti lidem), tak určitě víte, že se při hraní potřebují nějak domlouvat. Málokdy k tomu stačí textový chat ve hře samotné, málokteré hry mají hlasový chat přímo ve hře. Ale i když ho občas mají, tak to nestačí i na další … Pokračování textu TIP#601: Jaké hlasově chatovací aplikace se používají pro hraní her?

Jak ve Windows vypnout Skype? Jak zamezit automatickému spuštění Skype?

Tenhle tip se vám možná bude zdát divný, ale ono je celé Skype poměrně dost divné. Zejména pokud si ho nainstalujete na tabletu s Windows 10, kde se poměrně špatně ovládá. Jediná možnost jak vypnout Skype a ukončit ho totiž je, že vyvoláte menu na Skype v hlavním panelu a tam vyberete Ukončit Skype.

Načítání…

Something went wrong. Please refresh the page and/or try again.