@365tipu

TIP#1771: Co to je Skype Meet Now/Sejít se hned ve Windows 10 a jak se toho zbavit

Poslední aktualizace Windows 10 vám (opět) aktivuje (část) Skype aniž byste to chtěli. Do panelu nástrojů vám nadělí ikonku „Sejít se hned„. Chybí možnost kompletního odinstalování, jediné co můžete udělat je skrýt ikonku (v menu má Skrýt/Hide) případně v Nastavení ji vypnout. Pokud se divíte proč Microsoft buduje Teams a současně Skype Meet Now tak vítejte do klubu.

Microsoft se prostě rozhodl zkusit těžit z vlny popularity aplikací jako je Zoom a Skype Meet Now (Sejít se hned) natvrdo zabudoval do Windows 10. V počítači přitom vůbec nemusíte mít Skype – pokud chybí, Skype Meet Now spouští Skype Web v Chromum Edge.

Tahle zbytečně místo zabírající ikonka v liště je tedy jenom spuštění Skype – přidat se či vytvořit Meeting/Schůzku musíte už v něm.

Trvalé potlačení hledejte ve Nastavení/Settings (Win+I) -> Přizpůsobení/Personalization -> Hlavní panel/Taskbar -> Zapnout nebo vypnout ikony systému/Turn system icons on or off.  Dole pak najdete Sejít se hned/Meet now a možnost zapnout/vypnout (on/off).

TIP: Další tipy a triky pro Windows a Windows 10 najdete v ‣ Vše co jste chtěli vědět o Windows 10

Další tipy týkající se Skype

TIP#1329: Jak nahlásit falešné jméno či účet na Facebooku? A proč to dělat či nedělat?

Facebook (na rozdíl například od Twitteru) vyžaduje aby jeho uživatelé používali svá skutečná jména. Řeč je o tom ostatně v Mohu na Facebooku použít nepravé (falešné) jméno? a pokud to nebudete dodržovat, tak je dost dobře možné, že jednoho dne vám Facebook zablokuje účet a bude chtít poslat fotku dokladu totožnosti. To že to udělá, je … Pokračování textu TIP#1329: Jak nahlásit falešné jméno či účet na Facebooku? A proč to dělat či nedělat?

TIP#1082: Mohu na Facebooku použít nepravé (falešné) jméno?

Osobní účet na Facebooku má v Pravidlech užívání dáno, že smí být použit pouze pro žijící osobu a že použité jméno musí odpovídat tomu, jaké tato osoba používá v občanském životě. Znamená to tedy i to, že nemůžete mít účty domácích mazlíčků, fiktivních literárních postav (vše řešitelné přes Stránky) a dokonce ani účty, které sdílí … Pokračování textu TIP#1082: Mohu na Facebooku použít nepravé (falešné) jméno?

TIP#1028: Jak na Facebooku bezpečně používat více osobních profilů?

Pravidla Facebooku zakazují jednomu člověku mít více než jeden (osobní) profil. Mimo to také zakazují mít profil pod jiným jménem, než je to, které máte uvedené v občanském průkazu. V tom druhém toho Facebook moc pro „odhalení“ udělat nemůže, většinou na to přijde až tak, že vás někdo nahlásí. To první je ale zpravidla jednoduché … Pokračování textu TIP#1028: Jak na Facebooku bezpečně používat více osobních profilů?

TIP#819: Co je to Instagram shadowban? Jak ho nechytit?

Používáte Instagram a máte náhle pocit, že vaše příspěvky musely přestat být vidět? Zejména proto, že vám na ně náhle lidé mnohem méně (či dokonce vůbec) nereagují? Možná vás postihl shadowban – tedy něco co můžeme přeložit jako stínový postih. Ten uděluje Instagram těm, o kterých si myslí, že jsou škůdci, spamují, obtěžují či je … Pokračování textu TIP#819: Co je to Instagram shadowban? Jak ho nechytit?

TIP#618: Co je cenzura? A co cenzura není, ač tomu tak lidé říkají?

Facebook někomu smaže fotku porušující (daná a známá) Pravidla užívání a rázem je z toho cenzura, aniž by se trochu přemýšlelo nad tím, co vlastně ta cenzůra je. Pohodlné hození do jedné škatulky, protože cenzura je něco velmi špatné. Velmi pohodlné i tam, kdy někdo na Facebook prostě vědomě nahraje fotku co porušuje pravidla (nahota, … Pokračování textu TIP#618: Co je cenzura? A co cenzura není, ač tomu tak lidé říkají?

V Pinterestu vám řeknou, že máte závadný obsah, ale neřeknou rovnou jaký

Jako ve všech sociálních sítích je i Pinterest založený na nahlašování ochotnými uživateli, kterým se nelíbíte vy, případně se jim nelíbí váš obsah. To jestli nahlášení má nějaký oprávněný důvod pochopitelně nikdo neřeší, všechno je to čistě robotická práce. A o nahlášení se dozvíte při přihlášení na Pinterest přes web. A očekává se, že odsouhlasíte … Pokračování textu V Pinterestu vám řeknou, že máte závadný obsah, ale neřeknou rovnou jaký

TIP#348: Facebook vám kdykoliv může zablokovat či smazat účet. Co to bude znamenat a co s tím?

V Stránka na Facebooku nikdy nesmí mít jen jednoho správce se dozvíte o jednom zásadním pravidlu pro používání Facebooku, zejména pokud jde o firemní marketing. Není totiž nic horšího, než okamžik kdy máte slušně fungující firemní profil (Stránku) a Facebook se prostě rozhodne, že vás sejme. Nebude se totiž na nic ptát. Stačí když nahrajete … Pokračování textu TIP#348: Facebook vám kdykoliv může zablokovat či smazat účet. Co to bude znamenat a co s tím?

TIP#234: Jak přejmenovat Stránku na Facebooku?

Stránku na Facebooku bylo do srpna 2015 možné přejmenovat jenom pokud měla méně než dvě stovky fanoušků. Někdy v průběhu srpna ale Facebook toto omezení konečně zrušil, takže dnes můžete Stránce změnit jméno bez ohledu na to, kolik fanoušků má. Nepotřebujete něco? Související příspěvky TIP#521: Jak zjistím ID Stránky na Facebooku? TIP#494: Nastavte si na … Pokračování textu TIP#234: Jak přejmenovat Stránku na Facebooku?

TIP#127: Soutěže na Facebooku je možné pořádat, stále ale platí některá pravidla

Před mnoha lety bylo pořádání soutěží na Facebooku podmíněno souhlasem Facebooku. Pak, protože Facebook nestíhal schvalovat, bylo kompletně zakázáno. Posledních pár let (od srpna 2014) jsou soutěže přímo na Facebooku povoleny. Stále je ale nutné dodržovat některá pravidla. Nepotřebujete něco? Související příspěvky TIP#234: Jak přejmenovat Stránku na Facebooku? TIP#189: Co je to soutěžní mafie na … Pokračování textu TIP#127: Soutěže na Facebooku je možné pořádat, stále ale platí některá pravidla

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky