@365tipu

TIP#1251: Jak na chytré topení: Zkušenosti s řešením od Netatmo – Nastavení kdy topit a kdy netopit (8)

K Zkušenosti s řešením od Netatmo – Zprovoznění (6) je ještě potřeba jeden užitečný dodatek, který lépe dát jako samostatný tip. To jak si nastavit kdy topit a kdy netopit. Začnete tím, že si předefinujete to co je v aplikaci jako výchozí – jsou tam dvě denní tepoty, noční teplota a úsporný provoz – tím že si je nastavíte podle sebe se změní ve všech dnech, kde jsou použity.

2018-12-08 15_46_33-Netatmo.pngJednotlivé dny tam pak můžete rozdělit právě pomocí těchto předdefinovaných teplot (a pokud vám nestačí, můžete si vytvářet vlastní).

Co si určitě časem změníte je kdy začínají a končí jednotlivé předdefinované teploty – v rámci definice se určuje teplota všech hlavic i termostatu. Což znamená i to, že v noci můžete například topit více jen v ložnici a méně v dalších částech bytu či domu.

Nastavení počátků a konců se bude hodně řídit tím v kolik odcházíte do práce a vracíte se zpět i jak fungujete o víkendu. Moc si to nekomplikujte nějakými složitými plány, máte neustále po ruce aplikaci k dočasné změně, můžete i použít hlavice i termostat pro nastavení „mechanicky“.

2018-12-15 08_28_08-Netatmo.png

Užitečné je jednorázové oznámení odchodu z domu, hodit se bude i režim bránící zamrzání, tam se teplota bude udržovat opravdu nízko (nastavení teploty můžete změnit)  Týdenních plánů si navíc můžete vytvořit více, takže lze mezi nimi přepínat – dost logicky třeba topná a netopná sezóna.

Pokud chcete dát i dalším členům domácnosti možnost vše ovládat, tak je nejlepší když si založí vlastní účet u Netatmo a vy je potom přidáte do aplikace jako další uživatele vaší domácnosti. Přidávání je přes pozvánku e-mailem, kterou vaše Netatmo aplikace odešle.

U Termostatu dost záleží na umístění, můžete si to otestovat – někde v rohu místnosti bude vyšší teplota, čím výše ke stropu tím také bude vyšší. Blízko okna bude také ovlivněná. Tohle je důležité pro nastavení teplot na termostatu a hlavicích.

2018-12-15 08_29_06-Netatmo.png

Užitečné je nespěchat a pár dní postupně upravovat. Budete mít navíc k dispozici i grafy teplot od termostatu a hlavic, takže si můžete udělat lepší představu o tom zda bylo v místnosti teplo či zima, jak rychle vychládají/vytopí se.

TIP: Netatmo můžete koupit na Alza.cz – Neatmo Valves Starter Pack pokud máte jen ústřední topení bez vlastního kotle, Netatmo Thermostat kterým začnete pokud máte vlastní kotel a samostatné Netatmo Radiator Valves, které vám bez jednoho z předchozích k ničemu nebudou (ale zato jich můžete celkem k Relay připojit až dvacet).

Pokud tápete jako teploty jsou vhodné pro různé místnosti tak je tu pomoc v dalším tipu Jak na chytré topení: Jak nastavit teploty pro domácnost (9).  Pokud vám unikl počátek této série tipů, tak viz Chytrá domácnost: Jak na chytré vytápění (1)

Chytrou domácnost jako takovou řeší souhrn v Chytrá domácnost (Smart Home)

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky