Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /data/www/25398/365tipu_cz/www/wp-content/themes/twentyfifteen/functions.php on line 538
@365tipu

Jak ve Windows nastavit. co se stane po zavření víka notebooku

Jedna z věcí, kterou si po zprovoznění notebooku budete nejspíš muset správně nastavit je chování při zavření víka a při stisku vypínacího tlačítka. Bývá poměrně praktické na zavření víka navázat pouhé uspání a na stisk vypínacího tlačítka dát hibernaci.

Víko budete totiž zpravidla zavírat jenom pro dočasné „vypnutí“ tabletu – třeba když jdete na oběd, berete notebook na schůzku v rámci kanceláří. Vypínací tlačítko pak budete používat když chcete notebook transportovat někam jinam – tam se uspání (sleep) nehodí, notebook je totiž stále funkční a stále spotřebovává energii.

TIP: dejte si pozor, aby vám notebook neprobírala myš nebo nějaké jiné připojené zařízení. Mohl by se vám zapnout v brašně a to mu vůbec nesvědčí.

Potřebné nastavení ve Windows 10 najdete ve Win + I -> Systém -> Napájení a režim spánku -> Další nastavení napájení – jde o původní Ovládací panel jménem Možnosti napájení, pod tímto názvem ho najdete i v předchozích verzích Windows. Na levé straně najdete Nastavení tlačítek napájení.

2018-10-21 08_37_39-Nastavení systému.png

Pro napájecí tlačítko si můžete vybrat spánek – hibernaci – vypnutí (shutdown) a vypnutí displeje. Ve všech případech je ještě možné vybrat že chcete aby tlačítko nic nedělalo.

Pro tlačítko režimu spánku si můžete vybrat spánek – hibernaci a vypnutí displeje.

TIP: V Hibernace, vypnutí, uspání? Jaký je mezi nimi ve Windows rozdíl a co používat kdy najdete vše podstatné o tom co je to hibernace, uspání a vypnutí. A Jaké možností standby/sleep/uspání mají Windows? Na co si při uspávání dát pozor vám ukáže, že s uspáváním je to trochu věda. Hodit se může i Jak ve Windows 10 zjistit co brání uspání počítače/notebooku

2018-10-21 08_41_24-Nastavení systému.png

Pokud budete mít notebook tak v levé části bude ještě Nastavení pro zavření víka (vede na stejné místo jako Nastavení tlačítek napájení) a v možnostech bude třetí volba s názvem Při zavření víka. Možnosti jsou spánek – hibernace nebo vypnout.

U notebooku je navíc rozdílné nastavení pro napájení na baterii a pro napájení ze sítě. Můžete si tím lépe nastavit jak se bude chovat pokud ho máte na stole v práci (a třeba v dock stanici) a jak se bude chovat na cestách.

TIP: Pokud byste chtěli aby se notebook při zavření víka jenom uzamknul, tak tohle Windows (ani Windows 10) neumí. Zkuste Lid Lock (ale pozor, nevyzkoušeno).

Hodit se může ještě  Jak ponechat notebook s Windows zapnutý i při zavřeném víku? a určitě nezapomeňte na ‣ Vše co jste chtěli vědět o Windows 10

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky