TIP#1084: Jak ponechat notebook s Windows zapnutý i při zavřeném víku?

Možná máte k notebooku jeden (či dva) externí monitory a chcete ho používat jako klasický „stolní“ počítač. Psát budete na klasické klávesnici, myšovat s klasickou myší a notebook budete chtít mít zaklapnutý aby nepřekážel.

Za normálních okolností se zaklapnutí víka notebooku postará o jeho uspání či vypnutí – nic ale nebrání tomu to změnit, stačí navštívit Nastavení napájení (starý Ovládací panel) a najít tam místo, kde se nastavuje reakce na zapínací knoflík a zavření víka – budou tam dvě možnosti, jedna pro stav kdy je notebook napájen ze zdroje a druhá kdy je napájen z baterii.

2018-05-21 07_05_59-Nastavení.png

Zajímat vás bude nastavení reakce na zavření víka – stačí dát „Neprovádět žádnou akci“ („do nothing“) a tím je nastaveno potřebné.

2018-05-21 07_06_13-Nastavení systému.png

Nezapomeňte, že pro přesun s vašim notebookem v tomto nastavení musíte provést korektní vypnutí (nebo spíše uspání/hibernaci), jinak budete cestovat se zapnutým notebookem.

Nezapomeňte také, že zavřený notebook se méně větrá, takže pokud budete dělat něco intenzivního, může hrozit přehřátí. Což právě zapomenutí vypnutí a vložení do přepravní brašny může být dost zásadní problém.

Částečně si můžete pomocí tím,že „nic nedělat“ nastavíte pro stav kdy je notebook napájen a uspání/hibernaci si nastavíte pro stav bez baterie. Tím dojde po odpojení napájení k uspání/hibernaci notebooku.

Osobně zapínací knoflík nastavuji na hibernaci, zavření víka na uspání  – což je dáno tím, že notebook sice používám často s dalším displejem, ale nikdy ho nezavírám.

TIP: Hibernace, vypnutí, uspání? Jaký je mezi nimi ve Windows rozdíl a co používat kdy vysvětlí co jsou jednotlivé možnosti ve výše uvedeném nastavení. Více tipů a triků týkající se Windows (a Windows 10) hledejte ve ‣ Vše co jste chtěli vědět o Windows 10

Reklamy